VIDEO: Latvijas karogu uzvelk ES augstākajā tornī

Pirmo reizi Eiropas Savienības (ES) augstākajā tornī, kas atrodas Zaķusalā, uzvilkts un pāri visai Latvijas galvaspilsētai plīvo sarkanbaltsarkanais karogs. Tas darīts par godu torņa īpašnieku VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC) deviņdesmit gadu jubilejai. Radio un televīzijas centra vēsturē palīdz ieskatīties sagatavotā infografika.

Sešus reiz trīs metrus lielais karogs uzvilkts 358 metru augstumā – gandrīz pašā torņa smailē, kur jau pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados izbūvēts karogmasts. Rīgas televīzijas tornis, kas jau kļuvis par vienu no nozīmīgākajām Rīgas panorāmas sastāvdaļām, atklāts 1986.gadā, kad uzvilkt neatkarīgās Latvijas karogu mastā nebija iespējams. Toreizējais Radio un televīzijas centra darbinieks Jānis Haldiņš, kam bija uzticēts uzvilkt torņa augšā izbūvētajā mastā Latvijas PSR karogu, to atteicies darīt.

“Ja nav sarkanbaltsarkanais karogs, tad, lai nav nekāds karogs,” sacījis Jānis Haldiņš.

LVRTC 2014.gadā svin savu 90 gadu jubileju, un tam par godu sagatavotas divas jubilejas grāmatas – “Rīga sāk rādīt televīziju” un “LVRTC – jau 90 gadus Latvijai! Informācija grib būt brīva”.

Vācot vēstures materiālus, atklājies arī stāsts par karogu, kas vēl ne reizi nav plīvojis valsts augstākajā karoga mastā. Tādēļ nolemts tieši jubilejas atzīmēšanas dienā - 18.decembrī - svinīgi uzvilkt Latvijas karogu televīzijas torņa mastā.

“Latvijas karogs ir simbols, kas apliecina valsts neatkarību un identitāti. Mums ir gods šodien pacelt šo simbolu pāri visai Latvijai un Eiropas Savienībai, mūsu liteņupes Daugavas vidū, kur jau 28 gadus lepni ir izslējies Rīgas radio un televīzijas tornis. Tā kā tornis ir saskatāms no ļoti liela attāluma, ceram, ka daudziem šodien būs iespēja redzēt sarkanbaltsakrano karogu plīvojam torņa mastā,” sacīja LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

LVRTC 90 gadu vēsture sākās 1924.gadā līdz ar radio infrakstruktūras izveidi Latvijā, bet tālākā attīstība saistās ar televīzijas ieviešanu un datu pārraides tīkla attīstību Latvijā. Plašāk par uzņēmuma vēsturi var uzzināt inforgrafikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti