VIDEO: Ar ko met politiķiem, kad pacietības mērs pilns?

Aizgājušajā nedēļā lidostā uzbrukumu piedzīvojis krievu opozicionārs Aleksejs Navaļnijs. Viņš jau iepriekš piedzīvojis uzbrukumu, kurā izmantots briljantzaļā šķīdums. Šoreiz uzbrukums mazāk kaitēs veselībai. Protams, aiz šiem demaršiem kāds stāv. Sākot no nikna indivīda, kurš nerod citu izpausmi savām dusmām, līdz nedraudzīgiem konkurentiem. LTV “Pasaules panorāma” atskatījās, ar ko met politiķiem, kad pacietības mērs ir pilns.

Vācijas tomāti

 Priekšvēlēšanu kaislības Vācijā sit augstu vilni. Un, kā izrādās, politiķiem jābūt gataviem ne vien prasmīgi apiet politisko konkurentu verbālo kritiku, bet arī tīri fiziski izvairīties no lidojošiem objektiem.

Vācijas kanclere Angela Merkele, uzrunājot tautu, jau divreiz apmētāta ar tomātiem tādu ne īpaši iedvesmojošu vārdu pavadībā kā “pazūdi” un “nodevēja”. Stoisko Vācijas kancleri šie uzbrukumi gan nesatricināja. Ne velti spēja saglabāt mieru un pragmatismu pašlaik emocionāli satricinātajā globālajā politikā tiek saukta par vienu no viņas trumpjiem, kas mēneša beigās gaidāmajās vēlēšanās Merkelei prognozē ceturto uzvaru pēc kārtas.

Francijas milti

Tomēr Vācijai ir vēl tālu līdz kaimiņvalsts Francijas priekšvēlēšanu kampaņām – vismaz izmētāto kulinārijas produktu apjoma ziņā. Olas un milti Francijā lidojuši ne viena vien poliskā kandidāta virzienā, neraugoties uz viņu politisko piederību.

Joko, ka tieši, lai paglābtos no apmētāšanas, Francijas prezidenta amata kandidāts Žans Liks Melenšons vietām izvēlējās uzstāties, izmantojot hologrammas.

Olas populāras Francijā un Ukrainā

Francijas prezidenta kandidāts Fransuā Fijons apmētāts ar miltiem, bet pašreizējais prezidents Emanuels Makrons savukārt kampaņas laikā apmētāts ar olām. 

Savas spīdošās boksa karjeras laikā apgūtos izvairīšanās manevrus nācās izmantot Kijevas mēram Vitālijam Kļičko, kad olas sāka lidot arī viņa virzienā.

Pašā Ukrainas parlamentā, kurš jau pazīstams ar dūru cīņu ainām, īpaši kaislīgos politiskos mirkļos pieredzēta pat visīstākā olu krusa.

Briljantzaļā šķīdums

Tomēr ne visi šādi politiskie uzbrukumi ir tik nekaitīgi un kulināra rakstura. Krievijas opozīcijas līderim Aleksejam Navaļņijam un citiem demokrātiski noskaņotiem aktīvistiem nācies ciest no briljantzaļā šķīduma jeb kā to mēdz dēvēt mazāk poētiski -  “zeļonkas”. Navaļnijam no viena šāda uzbrukuma pat radās problēmas ar aci un bija nepieciešama ārstu palīdzība. Šomēnes Navaļnijam lidostā uzbrukts ar sardelēm.

Vēsture

Saknes šādām aktivitātēm jāmeklē dziļi vēsturē – piemēram, Romas imperators Vespasiāns laikā, kad pārvaldīja impērijas valdījumus Āfrikā, tika apmētāts ar rāceņiem, bet viduslaikos sīku noziegumu pastrādātāji publiski tika apmētāti ar puvušām olām un dārzeņiem.

Vēlāk tos sāka izmantot arī politisko debašu laikā. Kā teica Lielbritānijas premjerministres Mārgaretas Tečeres laika ministrs Sers Malkonms Rifkinds – politiķu apmētāšanai ar olām ir senas un godājamas tradīcijas.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Izklaide
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti