Vēsturiskajā Rāmera tornī atvērts interaktīvs vēstures muzejs

Pašā Vecrīgas sirdī - 13.gadsimta pirmajā pusē celtajā Rāmera tornī Trokšņu ielā - durvis vēris pasaulē populārā "escape quest" formāta muzejs, kas ar vēsturi iepazīstina jaunā un azartiskā veidā.

Ierastās muzeja apskates vietā apmeklētājus gaida interaktīva spēle, kur noteiktā laikā, liekot lietā savas prasmes un zināšanas, dalībniekiem jāspēj izkļūt no slēgtas telpas. Spēle aptver visus četrus viduslaiku torņa stāvus. Lai to veiksmīgi izietu, spēles dalībniekiem jāatmin mīklas, jāatrod slēptuves un jāmeklē likumsakarības, kā spēles elementus izmantojot muzeja eksponātus - viduslaiku artefaktus.

Bagāto viduslaiku tranzītpilsētu Rīgu no iebrukumiem sargāja aizsargmūris ar 25 torņiem, līdz mūsu dienām saglabājušies divi - Pulvertornis un Rāmera tornis. Pulvertonī mūsdienās apskatāma Latvijas Kara muzeja ekspozīcija, bet Rāmera tornī izvietotais muzejs viduslaikus atklāj ar interaktīvas spēles palīdzību, radītu pēc senas torņa leģendas motīviem.

Rāmera torņa muzeja līdzautors un izveidotājs Mihails Silovs stāsta, ka līdzīgas vēsturiskas spēles piedāvā izspēlēt daudzās Eiropas pilsētās - Londonā, Berlīnē, Vīnē, Maskavā un citviet. Kopīgi ar domubiedriem Mihails Silovs nolēmis, ka savs muzejs, kas piedāvātu ne tikai aizraujošus piedzīvojumus un noslēpumainu atmosfēru, bet arī ļautu izzināt vēstures līkločus, vajadzīgs arī Rīgai. "Ceram, ka Rāmera torņa muzejs ar laiku kļūs par Rīgas lepnumu un vienu no pilsētas vizītkartēm," saka Silovs.

Muzeja ekspozīciju veido bagātīgs klāsts Latvijas teritorijā atrastu senlaicīgu priekšmetu un neparastas mehāniskas ierīces, ar kurām dalībniekiem nākas saskarties uzdevumu veikšanā. Īpaša uzmanība pievērsta to autentiskumam.

"Ceļu aizšķērsos sarežģīti rotējošu zobratu mehānismi, būs nepieciešama liela prāta piepūle, lai atvērtu automātiskās durvis, atrastu pareizo pielietojumu oriģinālajām atslēgām," ieskicē muzeja līdzautors Igors Trofimovs. Tāpat Rāmera torņa muzejs palīdzēs pārbaudīt kolektīva spēku, jo tikai draudzīga un saliedēta komanda spēs uzvarēt cīņā ar mehānismiem un atklāt visus torņa noslēpumus.

Muzeju var apmeklēt grupas no diviem līdz pieciem cilvēkiem, iepriekš piesakoties muzeja "Facebook" lapā.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti