Vēstures muzejā aizvadīta šīgada pirmā ģimeņu diena

17. janvārī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā notika šogad pirmā cikla „Muzejs ģimenei” nodarbība. Tajā pirmskolas un jaunāko klašu bērni kopā ar vecākiem varēja iepazīties ar muzeja darbu un paši iejusties pētnieku lomā. Kā uzskata muzejpedagoģe Santa Miķelšteine, bērni muzejā ne tikai interesanti pavada laiku, bet arī iepazīst Latvijas un pasaules vēsturi, pildot dažādus uzdevumus. 

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā muzejpedagoģe Santa Miķelšteine vada šogad pirmo cikla „Muzejs ģimenei” nodarbību. Ģimeņu dienas muzejā jau kļuvušas par tradīciju. Pirmo reizi muzejs tās rīkoja 2007. gadā. Kopš tā laika katru mēnesi, izņemot vasaras atvaļinājumu laiku, vienu sestdienu muzejs velta bērniem, kas aizrautīgi lūko dažādus senus priekšmetus vecāku un muzeja darbinieku pavadībā. Nodarbību laikā ekspozīcijas bērni var apskatīt tuvāk nekā parasti, stāsta Santa Miķelšteine.

"Šajās nodarbībās mēs ceļam no krājuma ārā visdažādākos vēstures lieciniekus un gan maziem gan lieliem šiem nodarbību apmeklētājiem ir tā iespēja šos priekšmetus redzēt bez vitrīnu stikliem. Ir iespēja tuvāk aplūkot un ir priekšmeti kurus mēs arī atļaujam paturēt rokās un izpētīt tā diezgan kārtīgi no visām pusēm," skaidro Miķelšteine.

Kā stāsta Miķelšteine, muzejs ir mācību vieta, tāpēc arī tieši mazo bērnu izglītošanu viņa uzskata par vajadzīgu un svarīgu muzeja uzdevumu.

Es domāju, ka, nākot uz šīm te nodarbībām, muzejs dara arī svētīgu darbu mūsu nākamās paaudzes labā, jo lai dzīvotu šajā valstī, ir jāzina šīs valsts vēsture. Un ne tikai šīs valsts vēsture. Caur mūsu valsts vēsturi mēs iepazīstam arī pasaules vēsturi. Un otrādāk," uzskata Miķelšteine.

Piecgadīgo dvīņu Rebekas un Robija mamma Regita par nodarbībām uzzināja tikai šorīt, kad redzēja reklāmu televīzijā. Viņa uzskata, ka šādi pasākumi ir jāatbalsta, jo spēj bērnus izglītot tiem interesantā veidā.

"Mazākā meitiņa, kurai ir pieci gadi, teica, ka viņai interesē šis pasākums, un viņa gribētu, un tā mēs atbraucām," saka Regita. "Un man liekas, ka mācīt vēsturi un rādīt no mazām dienām, tas ir ļoti labi, un ja to pasniedz tādā viņiem interesantā veidā, tas ir ļoti atbalstāmi, un tāpēc mēs esam šeit."

Viena nodarbība visai ģimenei maksā 3 eiro un 56 centus. To garums ir nedaudz virs stundas, tomēr citreiz tās var ievilkties līdz divām stundām. Vecākiem iepriekš nav nekur jāpiesakās. Nodarbību datumos vienkārši jāierodas muzejā Brīvības bulvārī. Nodarbības paredzētas pirmskolas un jaunāko klašu bērniem. Nākamā Ģimenes diena muzejā būs 21. februārī, kad bērni mācīsies, kā dzīvoja senie ļaudis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt