Vērmanes dārzā sāks Tēva dienas pasākumus

Vērmanes dārzā sestdien notiek festivāls par godu tēviem. Nedēļa pirms oficiālās Tēvu dienas, kas būs 13.septembrī, būs notikumiem bagāta visā Latvijā. Konkrēto pasākumu rīko jau vairākus gadus ar mērķi parādīt tēva nozīmi ģimenē un popularizēt tēvu dienu.

Portāla mammamuntetiem.lv vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa stāsta, ka sabiedrībā valda stereotipi par lomām ģimenē. Portāls veicis aptauju par tēva un mātes nozīmi ģimenē. Gandrīz visi aptaujātie atbildējuši, ka abi ir līdzvērtīgi. Tomēr puse tēvu atzīst, ka jūtas nenovērtēti un sabiedrība rada sajūtu, ka mamma ir noteicošā bērna dzīvē.

''Tas būs visas dienas garumā ģimenisks, sirsnīgs pasākums. Šogad tas tiks kuplināts arī ar ikgadējo pasākumu ‘’Nāc un piedalies!’’, kur Rīgas interešu izglītības centri prezentēs sevi un piedāvās ļoti daudzveidīgas, daudzpusīgas radošās un sportiskās darbnīcas un aktivitātes. Vecāku organizācija mammamuntetiem.lv visu šo laiku ir mērķtiecīgi popularizējusi Tēva dienu un skaidrojusi sabiedrībai par to, cik svarīgs ir tētis bērna dzīve un ka viņš ir līdzvērtīgi svarīgs mammai. Tā, ka mēs mazliet gribam izskaust šo stereotipu, ka mamma ir svarīgāka par tēti. Nē, neviens nav nozīmīgāks,'' uzsver Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Festivālā aicinātas piedalīties ģimenes ar bērniem, kā arī ikviens interesents. Plašāka informācija par festivālu ir pieejama šeit.

Kopš 2010.gada Latvijā Tēva dienu atzīmē septembra otrā svētdienā, jo šī diena kā oficiāli atzīmējama iekļauta atceres un atzīmējamo dienu klāstā.

.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti