Ventiņu stāstniece: Kuldīgā zuvis lido uz nebēd’

Ventiņu stāstniece un zāļu sieva Līga Reitere pavēstīja Latvijas Radio raidījumam „Kultūras Rondo”, ka Kuldīgā zivis lido uz nebēdu, bet makšķernieki festivālā „Lido zivis Kuldīgā” gaida uz loma svēršanu, jo vimbas saķertas vannām. Sācies arī lielais kurzemnieku stāstnieku festivāls „Ziv zup”.

„Es var pateikt vienu –, paldies Dievam, tas līmens upē ir krities un mēs var redzēt, ka tās zuvis, pret to straumi peldēdams, pār to rumb ār’ lec. Izgājšo nedēļ, kad es atbrauc šurp, līmens bij tik nebriesmīg augsts, ka es domāju – tās zuvis pārpeldēs rumbai pār pret to straumi un mēs neko neredzēs. Patiesīb ir, ka zuvis lido. Uz nebēd'. Zuvis ir kā bruģis. Makšķernieki ir saķēruš vannām. Gaid lielo svēršan un dižākais loms tiks stāstniekiem,” telefonintervijā raidījumam „Kultūras Rondo” pastāstīja ventiņu stāstniece un zāļu sieva Līga Reitere.

Un ta mēs taisīs zuvj zup un stāsts būs pret zup jāmain. Un tad nu katrs, kas nav uz mut kritis, varēs dabūt noprovēt ventiņ zuvj siev vārīt zup,” plānus atklāj stāstniece.

Sestdien Kuldīgā notiek ne tikai 9. pavasara palu šovs „Lido zivis Kuldīgā", bet arī Kurzemes septītais stāstnieku festivāls „Ziv zup”. 12.00 – festivāla dalībnieces pie „Kūravas” (Baznīcas iela 34) vārīja zivju zupu un stāstīja stāstus. 14.00–15.00 – „Ziv zup pret stāst” – ar savu stāstu katrs varēja nopelnīt porciju tikko vārītas zivju zupas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti