Vecrīgas populārākās vietas – jaunā aplikācijā

Gaidot Rīgas viesus Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, „Zvaigzne ABC” ir izveidojusi mobilo telefonu aplikāciju, kura spēles veidā izvadās lietotājus pa Vecrīgas ievērojamākajām vietām. Aplikācija ir papildinājums nesen iznākušajai bērnu grāmatai „Vai Rīga jau gatava”, kuru ilustrēja māksliniece Agija Staka.

Bērnu grāmata „Vai Rīga jau gatava” ir pirmā grāmata Latvijā, kurai ir izdota sava mobilā telefona aplikācija.

Jaunajiem lasītājiem aplikācija kalpos kā pavadonis, apskatot grāmatā aprakstītās Vecrīgas vietas, stāsta apgāda „Zvaigzne ABC” reklāmas daļas redaktore Kristīne Allikas:

„Bija skaista grāmata ar brīnišķīgām ilustrācijām, un aizmugurē bija izveidota karte. Domājām, kāpēc pirmo reizi nepamēģināt grāmatai kaut ko pievienot klāt, lai grāmatai ir pievienota vērtība, lai tās zināšanas ir ne tikai grāmatā aprakstītas un nav jāiet ar grāmatu un karti pa visu Vecrīgu, bet ir unikāls moderns veids. Grāmata ir domāta bērniem un pusaudžiem, un viņiem tuvākas ir mobilās tehnoloģijas. Es domāju - kāpēc nepamēģināt kaut ko savādāk?”

Aplikācija lietotājus aizvedīs uz septiņām grāmatā aprakstītajām vietām, tajā skaitā uz Rātslaukumu, Doma baznīcu un Pēterbaznīcu. Tā gan ir pieejama tikai „Android” operētājsistēmas telefoniem.

„Jūs lejupielādējat aplikāciju! Ja jums ir „Android” telefons, attiecīgi „Google Play” veikalā, tad sākot no Brīvības pieminekļa, kur ir starts visiem, unikālā veidā izejat cauri Vecrīgai, sekojot norādēm un atbildot uz jautājumiem par Pulvertorni, Melngalvju namu un citām Vecrīgas vietām,” klāsta Allikas.

Prezentējot aplikāciju, „Zvaigzne ABC” rīkoja arī sacensības. Vairākas komandas centās izstaigāt maršrutu pēc iespējas īsākā laikā. Uzvarēja komanda „Rozā vilki”. Panākuma atslēgu atklāj komandas dalībnieces Monta un Kristiāna. „Es zinu „šortkatus”, tas ir, es zinu īsākos ceļus, tāpēc bija drusku vieglāk. Protams, mēs pirmajā brīdī apmaldījāmies. Visi mums gandrīz pagāja garām, bet mēs apsteidzām arī ātrāko komandu,” norāda Monta.

„Mēs gandrīz visu ceļu skrējām,” piebilst Kristiāna. „Es uzzināju, kurā gadā ir uzcelts Melngalvju nams,” saka Monta.

Vēlāk finišēja arī komanda „Putni”. Iespaidos ar Latvijas Radio piekrita dalīties sešus gadus vecais komandas dalībnieks Kārlis. „Es iemācījos iziet visu pareizi. Kristapam dārguma lādes bija viena. Pēterbaznīcai kolonas bija 12,” saka Kārlis.

Par aplikācijas izveidi gandarīta ir grāmatas „Vai Rīga jau gatava” māksliniece Agija Staka, jo tas palīdzēs cilvēkiem atrast grāmatā aprakstītos objektus. „Es domāju, ka tas ir ļoti interesanti. Teiksim, Pēterbaznīcu vai Doma baznīcu… Katrs zina, kur viņa atrodas. Bet kurš zina par pakavu, ar ko Pēteris Pirmais izsita trešā stāva logu?” retoriski jautā Staka.

„Zvaigzne ABC” plāno turpināt izstrādāt aplikācijas grāmatām. Drīzumā tiks izdota grāmata par Rīgu pieaugušajiem, un visdrīzāk arī tā tiks pavadīta ar savu aplikāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti