Vecpiebalgas novadā trešdien plaša svētku programma

Vecpiebalgas novada kultūras un mākslas nedēļas vidū, 17.jūlijā, gaidāma plašāka pasākumu programma nekā pirmajās dienās.

Vecpiebalgā kultūras un mākslas nedēļa jeb saiešana slātaviešu garā "Vecpiebalga atver durvis" trešdien aicina klausītājus un skatītājus uz Dzērbeni, Kaivi un, protams, Vecpiebalgu.

Dailes teātris Vecpiebalgas kultūras namā pulksten 17.00 izrādīs iestudējumu "Pasaka par vērdiņu", turpat būs skatāma izrāžu kostīmu izstāde, bet Dzērbenes pilī un dārzā pulksten 18 varēs sekot līdzi režisores Ināras Čakstes teātra studijas "Rampa" teatrālajam ceļojumam Rūdolfa Blaumaņa lugas "Ugunī" iestudējumā. 

Kaives pagastā "Kalna Antēnu" mājās pulksten 20.00 pirmizrādi piedzīvos dramaturga un režisora Laura Gundara iestudējums "Latviešu kāzas" - pārpratumiem pilna muzikāla komēdija. Iestudējumā piedalās aktieri Lienīte Osipova, Mārtiņš Počs, Artis Robežnieks, Anna Putniņa, Baiba Valante, Esmeralda Ermale, Jānis Vimba, Jānis Jarāns, Artūrs Putniņš un Edgars Lipors. Dienas noslēgumā Dzērbenes pagastā Augstā kalna estrādē muzicēs eksperimentālā mūzikas grupa "puseH puseW", Toms Auniņš, Mārtiņš Roķis, nepieradinātā folka orķestris "Pingvīnu cirx" un dīdžejs Edijs.

18.jūlijs Vecpiebalga piedāvā programmu gan maziem, gan lieliem. Pulksten 15.00 Kārļa Skalbes "Incēnos" sāksies bērnu pēcpusdiena ar radošajām darbnīcām, rotaļām, dziesmām, pasaku spēlēm un citām jautrībām pasaku gaisotnē, savukārt pulksten 17.00 būs muzikāla izrāde "Baltā kaķīša brīnumvārdi", kas veidota pēc Kārļa Skalbes pasaku "Kaķīšu dzirnavas" un "Kalna gars" motīviem. Izrādes libreta autore ir rakstniece Inguna Bauere, bet mūziku komponējis - Jānis Lūsēns. Režisora Vara Braslas iestudējumā lomās iejutīsies Valdis Liepiņš, Andris Keišs, Inese Pudža un Januss Johansons.

Dienas noslēgumā pulksten 21.00 Kārļa Skalbes "Saulrietos" norisināsies saulrieta nakts mistērijas, kurās piedalīsies Uģis Roze, Andris Ērglis, Zigfrīds Muktupāvels un pats Lūsēns ar mūziķu grupu.

Līdzīgi kā pagājušajā gadā, arī šogad liela interese gvaidāma par padomju retro auto braucienu. Pērn pasākums pulcēja ap 200 dalībnieku. Padomju retro auto braucienā jāpiedalās ne tikai ar attiecīgā laika automašīnām, bet arī pašiem dalībniekiem jābūt apģērbtiem autentiski padomju laikam.

Padomju retro auto brauciens notiks 19.jūlijā pulksten 17.00, bet 20.00 Kaives muižas parkā novadu pašvaldības kolektīvs piedāvās Paula Putniņa lugas "Ar būdu uz baznīcu" iestudējumu, kurai sekos lustīga ballēšanās kopā ar Igauņu ģimeni.

20.jūlijā tiks svinēta Lielā novadu diena. Būs gan liela tirgošanās, gan arī iestudējuma izrādīšana un zaļumballe. Brāļu Kaudzīšu muzejmājas pagalmā no 13.00 notiks seno amatu pratēju izrādīšanās un tirgošanās, bet "Kalna Kaibēnu" pļavās varēs satikt "Mērnieku laiku" kolorītākās personas.

Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad Alauksta estrādē tiks demonstrēts jauniestudējums "Tad būs laba lustēšana". Tekstu iestudējumam rakstījusi Inguna Bauere, bet mūziku - Jānis Lūsēns, iestudējuma režisors - Varis Brasla. Šogad iestudējumā būs gan vairāki jau pagājušajā gadā iepazīti tēli, gan arī daudzi jauninājumi, piemēram, aktieris Uldis Dumpis iejutīsies Andreja Jurjāna tēlā, Baiba Sipeniece-Gavare atveidos Aspaziju. Piedalīsies arī Valdis Liepiņš, Ģirts Ķesteris, Kristīne Nevarauska, Andris Keišs un daudzi citi pērn iestudējumā iepazīti aktieri. Izrādei sekos tautas sadziedāšanās kordiriģenta Egīla Vētras vadībā un zaļumballe ar grupu "Tālbraucēji".

"Vecpiebalga atver durvis" noslēgsies 21.jūlijā ar dievkalpojumu Vecpiebalgas evaņģēliski luteriskajā baznīcā pulksten 13.00 un Jāņa Lūsēna koncertprogramma "Mazu brīdi pirms..." 14.00. Dziedās Kristīne Zadovska un Ingus Pētersons.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt