Rīta Panorāma

Joprojām cer atdzīvināt Skrundas armijas pilsētu

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Lienu Grīnu

Saiešana Slātaviešu garā - Vecpiebalga atver durvis

Vecpiebalgā notiks tradicionālā saiešana slātaviešu garā

No 22. līdz 26.jūlijam Vecpiebalgas novadā ceturto gadu norisināsies saiešana slātaviešu garā "Vecpiebalga atver durvis".

"Kad sākām šo festivālu, bija ideja, ka tas varētu būt ar vienkāršu moto - ka tas ir ļoti latvisks festivāls. Saiet kopā latvieši un bauda kultūru, satiek viens otru. Piebalga un apkārtne latviešu nācijai ir svarīga ar izcilām personībām, un tas ir tas īpašais," norāda komponists Jānis Lūsēns.

Piecu dienu garumā norisināsies brīvdabas koncerti un izrādes, apmeklētājus gaidīs Vecpiebalgas muzeji, varēs izzināt Vecpiebalgas kultūrvēstures noslēpumus, iemēģināt roku seno amata prasmju apgūšanā, pirkt un pārdot, doties padomju retro auto braucienā, izdejoties zaļumballē.

22.jūlijā Jaunpiebalgā notiks pārnovadu satikšanās Emīla Dārziņa 140.dzimšanas dienas noskaņās ar stāstiem, sarunām un mūziku. Vakarā skanēs Emīla Dārziņa mūzikas koncerts, kurā piedalīsies Ingus Pētersons un Ventis Zilberts.

23.jūlijā svētki turpināsies Vecpiebalgā. Notiks bērnu pēcpusdiena, būs skatāma muzikāla izrāde pēc Kārļa Skalbes pasaku motīviem "Baltā Kaķīša brīnumvārdi", bet vakarā oficiāli tiks atklāta saiešanas slātaviešu garā "Vecpiebalga atver durvis". Pie Kārļa Skalbes muzeja "Saulrieti" šogad būs klausāma rakstnieces Ingunas Baueres un komponista Jāņa Lūsēna radīta programma "Draugs, kur laimīgs esi bijis…". Dažādos laikos sarakstītas, dažādu latviešu komponistu populāras un mazāk zināmas dziesmas par Piebalgu Jāņa Lūsēna un mūziķu grupas vadībā izpildīs Kristīne Zadavoska, Ingus Pētersons, Zigfrīds Muktupāvels, Andris Ērglis, Uldis Anže, Baiba Neja, Ivars Puga, Ģirts Ķesteris un Linda Ķaukule.

"Nav bijis neviens koncerts, kur skan dziesmas tikai par Vecpiebalgu vai kontekstā ar Vecpiebalgu, vai vispār ar to vietu. Mums ir arī izcili solisti, par ko prieks, ka organizatori spējuši šos solistus piesaistīt," norāda Jānis Lūsēns. "Programma ir interesanta ar to, ka praktiski visās dziesmās, kuras mēs dziedam, ir minēts pats novads," piebilst dziedātāja Kristīne Zadovska.

24.jūlijā svētki pārcelsies uz Taureni, kur notiks Mariannas Okolokolakas padomju retro auto brauciens, novada amatiermākslas kolektīvu teatralizēts uzvedums "Talcinieku jampadracis" un lauku zaļumballe.

25.jūlijā svētki caur Vecpiebalgu dosies uz Inešiem. Vecpiebalgā tiks atvērts amatnieku tirgus, bet vakarā Inešu estrādē norisināsies Mazās Kalniņa dienas. Koncertā muzicēs Kristīne Kārkle-Puriņa, Marts Kristiāns Kalniņš, Ilze Grunte, Edgars Kārklis un grupa "Autobuss debesīs". Pēc koncerta būs balle.

26.jūlijā būs svētku noslēguma dievkalpojums Vecpiebalgas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kam sekos koncerts ar Kristīnes Zadovskas un Jāņa Lūsēna piedalīšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti