Sadaļas Sadaļas

Vasarā pie skatītājiem Latvijā dosies «Vella kalpu» brīvdabas izrāde

Svinot savu desmitās jubilejas vasaras sezonu, "Muzikālais teātris 7" brīvdabas izrāžu skatītājiem jūlija beigās piedāvās jaunu muzikālu brīvdabas izrādi "Vella kalpi".

"Kāpēc jākaro? Kāpēc jābruņojas? Kāpēc jāatņem? Kāpēc jādala? Nē, nē un vēlreiz nē! Ir jābūt stipriem un vienotiem, lai nevienam pat prātā neienāktu doma mūs šķelt. Lūk, tas ir šīs vasaras "Vella kalpu" moto. Tautas gara spēks nav iedomājams bez mīlestības - raugies, no kuras puses gribi. Jaunie "Vella kalpi" ir stāsts par mīlestības un nodevības kolīzijām cilvēces vēstures garumā. Rīga un 17.gadsimts ir tikai izejas punkts izrādei, bet patiesībā, kā paši saprotat, tas ir daudz plašāk, dziļāk un personiskāk mums katram," par topošo izrādi stāsta lugas "Vella kalpi" autors dramaturgs Kārlis Anitens.

"Vella kalpi" bija pirmais "Muzikālā teātra 7" iestudējums 2005.gada vasarā. Svinot desmit gadu jubileju, neatkarīgā teātra komanda ar šo pašu izrādi pie skatītājiem dodas atkal. "Šogad "Vella kalpi" būs nopietns atskaites punkts mūsu teātra izaugsmei un misijai - pulcēt ļaudis labiem nodomiem. Tāpēc jubilejas sezonā atkal iestudējam "Vella kalpus", bet jaunās krāsās un skanējumā, jo šodien mēs vairs nedzīvojam turpat, kur pirms desmit gadiem. Tik daudz kas ir mainījies," norāda "Muzikālā teātra 7" direktors Aigars Dinsbergs.

"Vella kalpu" piedzīvojumus uz skatuves izdzīvos 32 aktieru trupa: Karīna Tatarinova, Jolanda Suvorova, Anna Šteina, Līga Robežniece, Zane Burnicka, Gints Andžāns, Jānis Auzāns, Atis Ieviņš, Vita Baļčunaite, Helēna Vasiļevska, Samanta Tīna, Juris Kalniņš, Ērika Eglija, Zigurds Neimanis, Akvelīna Līvmane, Atis Auzāns, māsas Legzdiņas, Kārlis Anitens, Anita Levša, Olga Stupiņa, Sergejs Ivanovs, Alberts Kivlenieks un citi.

Izrādes režisors ir Voldemārs Šoriņš. Scenogrāfs Jānis Jansons radījis skatuvi trīs stāvos, talkā ņemot iespējas, ko vēlā vasaras vakarā piedāvā pati daba. Izrādē izmantota Raimonda Paula un Raimonda Tigula mūzika gan no vēsturiski slavenajam kinofilmām, gan no 2005.gada "Muzikālā teātra 7" mūzikla. Izrādes horeogrāfs ir Alberts Kivlenieks, muzikālais producents - Atis Auzāns.

Izrāde tradicionāli būs skatāma deviņās pilsētās: Saulkrastos 25.jūlijā, Tukumā 26.jūlijā, Valmierā 1.augustā, Alūksnē 2.augustā, Madonā 9.augustā, Ikšķilē 15.augustā, Jēkabpilī 16.augustā, Bauskā 22.augustā un Kuldīgā 23.augustā.

"Muzikālā teātra 7" iepriekšējo deviņu sezonu vasaras brīvdabas izrādes kopā pulcējušas jau vairāk nekā 320 tūkstošus skatītāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt