Vairākas slēpošanas trases Latvijā nedēļas nogalē plāno sākt darbību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Vairākas slēpošanas trases Latvijā šajā nedēļas nogalē plāno sākt darbību, ja piepildīsies meteoroloģiskās prognozes par pietiekami zemu gaisa temperatūru, aģentūrai LETA sacīja aptaujātie ziemas atpūtas un sporta kompleksu pārstāvji.

Cēsu apkārtnē Cīrulīšu pagastā esošā atpūtas kompleksa "Žagarkalns" pārstāvis Vadims Kameņevs aģentūru LETA informēja, ka līdz šim 7.janvārī bija vienīgā diena, kad atpūtas kompleksā "Žagarkalns" bija iespējams ražot sniegu. Vēlāk sekoja sniega ražošanai nelabvēlīgāki laika apstākļi, tāpēc pirmā sniega ražošana neilga vairāk par piecām stundām. Lai būtu iespējams ražot sniegu, nepieciešama pietiekami zema gaisa temperatūra.

Vienlaikus Kameņevs piebilda - ja apstiprināsies meteoroloģisko staciju prognozes par pietiekami zemu gaisa temperatūru šajā nedēļā, brīvdienās "Žagarkalna" pirmā slēpošanas trase varētu tikt atvērta apmeklētājiem. Pagaidām nav zināms, vai tas notiks sestdien vai svētdien. Pēc Kameņeva teiktā, sniegu šādā laikā iespējams ražot, ja diennakti gaisa temperatūra ir no -4 grādiem.

Talsu novada "Dziļlejās" esošā "Kamparkalna" pārstāvji aģentūrai LETA pastāstīja, ka arī šī slēpošanas trase apmeklētājiem šajā nedēļas nogalē varētu būt pieejama, ja meteoroloģiskās prognozes apstiprināsies. "Ir doma nedēļas vidū uzstādīt sniega pūtējus, un domājam svētdien vērt vaļā durvis," sacīja "Kamparkalna" pārstāve, vienlaikus aicinot iedzīvotājus pirms tam vēl pārliecināties kalna mājaslapā, vai tas tā tiešām būs noticis un trase nedēļas nogalē tiešām ir vaļā.

"Kamparkalnā" aģentūrai LETA sacīja, ka gaisa temperatūrai ir jābūt pēc iespējas zemākai, sākot no -3 grādiem pietiekami ilgu laiku, lai varētu sākt pūst sniegu. Līdz šim "Kamparkalnam" nebija iespēju sākt sezonu, jo gaisa temperatūra nebija atbilstoša.

Engures novada Dižkalnos esošā atpūtas kompleksa "Milzkalns" administrators Jānis Behmanis aģentūrai LETA teica, ka "Milzkalna" slēpošanas trase apmeklētājiem varētu būt pieejama nedēļas nogalē, ja būs sinoptiķu solītie sala grādi. "Šodien vai rīt mēs varētu sākt pūst sniegu, ja parādīsies mīnusiņi," sacīja Behmanis, skaidrojot, ka sniega pūtējus iespējams darbināt, tiklīdz gaisa temperatūra nokrītas līdz -2 vai - 2,5 grādiem.

Viņš arī piebilda, ka apmeklētāji ļoti gaida, kad "Milzkalnā" sāksies slēpošanas sezona un klienti ir izrādījuši interesi, zvanot pa telefonu, lai noskaidrotu, kad trase varētu vērt vaļā durvis. Tāpat slēpotājgribētāji aktīvi seko līdzi sinoptiķu prognozēm.

Savukārt "Ozolkalna" sociālajā tīklā ''Facebook'' izvietotā informācija liecina, ka tā pirmā trase tiks atvērta nākamnedēļ trešdien, 17.janvārī, plkst.14, ja laika prognoze būtiski nemainīsies. Sākumā varētu darboties "Zaļā trase" un krēslu pacēlājs.

"Smeceres sila" vadītājs Gunārs Ikaunieks aģentūrai LETA pauda cerību, ka ceturtdien, 11.janvārī, "Smeceres silā" varēs sākt ražot mākslīgo sniegu, kam nepieciešami vismaz -4 grādi.  "Jāskatās, cik lieli mīnusi būs. Ja sinoptiķu prognozes piepildīsies, trasi varēsim atvērt svētdien, nodrošinot iespēju slēpot," viņš sacīja. Pēc Ikaunieka teiktā, sākotnēji trase varētu būt kilometru gara, bet pēcāk tās garums varētu sasniegt 2,5 kilometrus un vairāk, ja būs pietiekami zema gaida temperatūra.

Viņš teica, ka "Smeceres sils" sezonu jau bija paspējis atklāt pagājušajā mēnesī, kad no 2.decembra "Smeceres silā" bija iespējams slēpot, pateicoties dabīgajam sniegam. Taču laika apstākļu dēļ apmēram desmit dienas trase nedarbojas. Arī šobrīd cilvēki interesējas, vai nedēļas nogalē varēs slēpot, jo nelielais sniega daudzums, kā arī sinoptiķu ziņošana par ziemas atsākšanos vieš cerības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti