Rīta intervija

Intervija ar ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu

Rīta intervija

Intervija ar bijušo ASV vēstnieku NATO Kurtu Volkeru

Intervija ar Edgaru Lapiņu

Vaimanām par problēmām Latvijā festivālā «Lampa» meklēs lietderīgu pielietojumu

Sarunu festivālā “Lampa” gaidāma “Vaimanu kora” uzstāšanās un diskusija par to, kā dažu gadu laikā varam tikt pie gudras politikas un pārdomātiem lēmumiem.

Viens no vaimanu diskusijas rīkotājiem Edgars Lapiņš intervijā Latvijas Radio skaidro, ka šīs ieceres mērķis ir negatīvu enerģiju, neapmierinātību un piktumu sabiedrībā pārvērst par pozitīvu enerģiju, piešķiļot kādu radošu dzirksti.

Meklējot galvenos vaimanu iemeslus, idejas autori iedvesmojās no iepriekš veiktajām sabiedriskās domas aptaujām un arī paši aptaujāja sociālo tīklu lietotājus. “Mēs nebijām pārsteigti, ka numur viens vaimana ir “kur paliek nodokļu nauda”. Tālāk sekoja tāda, ka “latvieši prot tikai sūdzēties”, trešajā vietā “augstākā izglītība ir tikai papīrs”, ceturtajā – “ visi politiķi ir korumpēti”,” stāsta Lapiņš.

Tajā pašā laikā viņš uzsver, ka daļa aptaujāto, lai gan saskatīja problēmas Latvijā, par tām nevaimanāja. Tas organizatoriem bijis patīkams pārsteigums.

Diskusijā plānots izrunāt gan aktualitātes, gan cilvēku biežāk piesauktās problēmas. “Gan labās, gan sliktās prakses piemērus, kur sabiedrības un pašu politikas veidotāju ieskatā bija laba prakse - uz pierādījumiem balstīta, un citos gadījumos par negatīviem piemēriem, kur politika veidota uz “čuju” vai “ņuhu” bez kādiem iepriekšējiem pētījumiem, bez citu valstu pieredzes,” stāsta Lapiņš.

Ziņots, ka 1. un 2.jūlijā Cēsīs notiek sarunu festivāls "Lampa", kuru tiešraidē iespējams klausīties Latvijas Radio un skatīties arī portālā Lsm.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti