Panorāma

Apšauba Valsts kancelejas direktores spēju glabāt valsts noslēpumu

Panorāma

Vienojas par VDK izpētes komisijas darbu

Uz Rīgu atceļojusi «Titānikam» veltīta izstāde

Uz Rīgu atceļojusi pasaulē lielākā «Titānikam» veltītā izstāde

Kuģis "Titāniks" bija 20.gadsimta sākuma tehnoloģiju attīstības lielākā cerība un arī lielākā vilšanās. "Titānika" liktenīgā sadursme ar leduskalnu kļuvusi par leģendu. Tai veltītas neskaitāmas grāmatas, publikācijas, dokumentālās un mākslas filmas. Cilvēku interese par 103 gadus seno notikumu nemazinās. To apliecina arī "Titānikam" veltītā ceļojošā izstāde, kas nule atceļojusi arī uz Rīgu.

Izstādē iespējams ne tikai aplūkot autentiskus priekšmetus no "Titānika" klāja, bet arī iejusties atmosfērā, kāda bijusi uz kuģa: var pastaigāt pa kuģa gaiteņiem un iziet uz klāja, vērot zvaigžņotu nakti, var ielūkoties gan bagātāko ceļotāju kajītēs, gan ieraudzīt, kādas ērtības bija mazāk turīgajiem ceļotājiem, kas devās uz lielo iespēju zemi Ameriku.

Pētnieki apgalvo - izdevies noskaidrot, viens pasažieris - Neitens Goldsmits - bijis no Latvijas, bet dzīvoja Amerikā un ar liktenīgo reisu atgriezās mājās.

"Ceļojuma laikā viņam bija 40 gadu. Viņš ceļoja trešajā klasē. Zinu, ka viņš devās uz Filadelfiju, pēc profesijas bija kurpnieks. Naktī, kad nogrima "Titāniks", viņš gāja bojā. Vēl neesmu atradis viņa fotogrāfiju, tādēļ - ja kāds jūsu skatītājs zina Neitanu Goldsmitu, lūdzu, dotiet ziņu!" aicina kuģa "Titāniks" pētnieks un artefaktu eksperts Deivids Lorenss.

Izstādes eksponātu vidū ir arī trauki, mēbeles, dokumenti - priekšmeti, kas tiešām atradušies uz "Titānika" vai tā dubultnieka, kuģa "Olympic" klāja.

"Mēs gribam parādīt, cik skaists viss bija. Lūk, greznais pirmās klases pasažieru klāja gaitenis. Viss šeit ir precīzi tā, kā bija uz "Titānika" - visas proporcijas,visas detaļas. Mēs gribam, lai piedzīvojat, kā bija atrasties uz "Titānika"," saka izstādes organizētāju komandas pārstāve Heidija Pinčala.

Režisora Džeimsa Kamerona uzņemtās "Titānika" ekranizācijas fani priecāsies par stūrīti, kurā aplūkojami Keitas Vinsletas un Leonardo di Kaprio tērpi. Tiem, kuriem vairāk interesē vēsturiskie fakti un kuģa bojāejas apstākļi, ir iespēja to izzināt, piemēram, pataustot, cik auksts bija ūdens katastrofas brīdī.

Traģēdijā ledainajā ūdenī bojā gāja 1517 pasažieri. Glābšanas laivās vietas pietika uz pusi mazākam skaitam cilvēku. Pārsvarā izdzīvoja sievietes un bērni. Pēdējā izdzīvojusī "Titānika" pasažiere mirusi pirms sešiem gadiem veco ļaužu aprūpes namā Anglijā. Viņa tolaik bija deviņus mēnešus vecs zīdainis un kopā ar ģimeni devās laimes meklējumos uz Ameriku.

Kā jau vēstījām, lielākā un vēsturiski bagātākā "Titānikam" veltītā izstāde Rīgā, Sporta manēžā būs skatāma no 27.marta.

Apskatīt šos dārgumus gan nebūs lēts prieks. Brīvdienās ģimenes biļete maksās 45 eiro, ieeja pieaugušajiem būs 14 eiro, biļete vajadzīga arī bērniem no sešu gadu vecuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt