Uz pirmajām šī gada pastmarkām - Olaines, Rojas un Mālpils novada ģerboņi

Latvijas Pasts izdod trīs jaunas pašlīmējošas pastmarkas sērijā "Latvijas pilsētu un novadu ģerboņi".

Latvijas Pasts 2017.gada pirmās trīs pastmarkas izdod sērijā "Latvijas pilsētu un novadu ģerboņi", un tajās attēloti Olaines, Rojas un Mālpils novada ģerboņi. Jaunās pastmarkas īpašas ar to, ka drukātas uz pašlīmējošas pamatnes, tāpēc pastmarku uzlīmēšanai nav nepieciešams mitrināt līmējamo daļu.

Pastmarku pirmās dienas zīmogošana notiks 2017.gada 13.janvārī Rīgas 50.pasta nodaļā tirdzniecības centrā Origo, Stacijas laukumā 2, Rīgā, no plkst.8 līdz 19.

Līdz ar jaunajām pastmarkām izdota arī pirmās dienas aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Uz aploksnes attēlota Latvijas karte, kā arī Olaines, Rojas un Mālpils novada ģerboņi. Visu jauno filatēlijas izdevumu autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Olaines novada ģerbonim veltīta pastmarka ar nominālvērtību € 0,50, kas atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Pastmarkas tirāža sasniedz  1 miljonu eksemplāru. Olaines novada ģerbonim ir sudraba un zaļa apmalīte, kas simbolizē Olaines pagasta un pilsētas apvienošanos. Trīs sarkanie asins pilieni simbolizē dzīvību, savukārt dzērveņu mētra ar sudraba lapām un divām sārtām ogām –novada dabas bagātību un lauksaimniecību.

Uz pastmarkas ar nominālvērtību € 0,57 redzams Rojas novada ģerbonis. Pastmarkas nominālvērtība atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā, un tās tirāža sasniedz 250 000 eksemplāru. Rojas novada ģerboņa centrā attēloti divi laši – zelta un sudraba krāsā, bet ģerboņa zilais lauks simbolizē jūru. 

Mālpils novada ģerbonis izdots pastmarkā, kuras nominālvērtība ir € 1,39, un tā atbilst ierakstītas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Šo pastmarku tirāža ir 250 000 eksemplāru. Mālpils ģerbonī attēlots etnogrāfisks motīvs no Mālpils novada jostas, kuras motīvi veido senbaltu zīmes – simetriski slīpus krustus. Krusts simbolizē gaismu un uguni, bet slīps zelta krusts apvienojumā ar taisnu – saules kustību gada garumā. Ģerboņa pamatnes sarkanā krāsa simbolizē mālu.

Pastmarku sērija "Latvijas pilsētu un novadu ģerboņi" tiek izdota kopš 1994.gada, un tā tiek regulāri papildināta ar vairākām pastmarkām, uz kurām tradicionāli ir attēlots kādas Latvijas pilsētas vai novada ģerbonis.

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 25.janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt