Uz Liepāju aicina «Fontaine Festival»

Jau astoto reizi Liepājā notiek „Fontaine Festival”, kas trīs dienās piedāvā dzīvās mūzikas koncertus. Laika gaitā paplašinājusies festivāla teritorija, turklāt tā kļuvusi pievilcīgāka un pieejamāka apmeklētājiem. Vecā ostmala Liepājā, kas padomju gados bija slēgta vide, tagad pakāpeniski piedzīvo pārvērtības.

„Šobrīd mums fonā mēģina britu blūzmens Eddie Angel, kurš uzstāsies „Fontaine Festival” sestdienas vakarā uz „GYPSY CAMP” skatuves kopā ar festivāla saimnieku Lui Fonteinu un dažiem Liepājas mūziķiem,” stāsta liepājnieks Jānis Enkuzēns, kurš „Fontaine Festival” rīkošanā ir iesaistīts jau no pašiem pirmsākumiem.

Jautājot par sestdienas festivāla dalībniekiem, Enkuzēns pievērš uzmanību pašmāju leģendārajai grupai „Jumprava”, kas Liepājā sen nav spēlējusi. Grupa uzstāsies kluba pagalmā, pašā ostmalā, kas daudziem liepājniekiem un pilsētas viesiem joprojām ir neapgūta teritorija.

„Mēs atrodamies uz „Fontaine Festival” galvenās skatuves, kas saucās „Gypsu camp” - čigānu nometne. Nosaukums radies, jo padomju laikā šī pieostas teritorija apmeklētājiem bija slēgta, apkārt bija lieli žogi. Rūpnieciska teritorija, kur vēl šobrīd saglabājusies industriāla vide: darbnīcas, garāžas. Mūsdienās viss ir mainījies. Blakus atrodas viesnīca. Šī vieta ir pārvērtusies par pagalmiņu, kur jau vairākus gadus notiek festivāla koncerti. Te ir galvenā skatuve, kas kļuvusi jau gana liela, skaista un nopietna. Šogad pagalms apmeklētāju ērtībām ir nobruģēts. Nevajadzēs staigāt pa peļķēm un dubļiem. Tas būs civilizēts festivāls, kas nenotiek pļavā vai mežā,” stāsta Enkuzēns.

Kopumā „Fontaine Festival” ir piecas skatuves. Četras no tām atrodas telpās - gan klubā, gan blakus bāros. Jānis Enkuzēns uzskata, ka tieši festivāla teritorija - urbānā vide pašā pilsētas centrā - to padara atšķirīgu no citiem vasaras festivāliem: „Pēdējos četrus gadus festivāls notiek augusta sākumā. Savulaik tas bija „Liepājas Dzintara” norises laiks. Daļa publikas atceras tos laikus un zināja, ka augustā jābrauc uz Liepāju. Tā festivāla niša ir ļoti brīva. Ir svarīgi noturēt savu vietu un laiku. Festivāls attīstās pamazām. Nākamgad jau devītais, pēc tam desmitais jubilejas gads, kad, iespējams, aicināsim kādu skaļāku vārdu.”

Galvenais priekšnoteikums mūzikas grupu izvēlei ir spēle dzīvajā koncertā, uzsver Jānis Enkuzēns. „Var izdot plati un singlu, bet ir svarīgi, kā mūziķi izskatās tieši uz skatuves.”

„Fontaine Festival” spēlēs mūziķi no dažādām pasaules valstīm - pārstāvētas ASV, Krievija, Izraēla, Skandināvijas valstis un citas. Aptverta plaša ģeogrāfija, kas piedāvā arī dažādu skanējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti