Uz «I Love You» skatuves «Positivus» festivālā uzstāsies «Chomsky Chess Club» un «Pienvedēja piedzīvojumi»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

"Positivus" desmitās jubilejas pasākumā uz "I Love You" skatuves spēlēs pašmāju noise rock meistari "Chomsky Chess Club" un alternatīvā roka veterāni "Pienvedēja piedzīvojumi", ironijas apoloģētu duets "Tehnikums" un psihedēliskā rokgrupa "The Pink Elephant", informē festivāla rīkotāji.

Īpašu noskaņu jubilejas festivālam uz "I Love You" skatuves piešķirs igauņu indie-electro-pop projekts "NOËP" un indie rock apvienība "The Boondocks", atmosfēriskās sajūtas radītāja "Mionia" un hiphopa meistars Kashuks no Latvijas, zviedri "Blue House", briti "Brothers Water", latviešu indie grupa "Irving Ark", kā arī lietuviešu dziedātājs Markas Palubenka.

"I Love You" skatuve ir izaugusi ciešā sinerģijā ar vienu no Vecrīgas muzikālākajām atpūtas un izklaides vietām – bāru "I Love You", un bijusi katalizators mūzikas izdevniecības "I Love You Records" dibināšanai, jo tieši ar projekta "Zvani" koncertierakstu "Positivus" festivālā 2009. gadā aizsākusies mūzikas izdevniecības darbība.

"I Love You" skatuves programmas galvenais kurators un ierakstu kompānijas izveidotājs Bruno Roze atzīst, ka viens no galvenajiem impulsiem šīs "Positivus" skatuves radīšanā bijusi vēlme parādīt, ko spēj pašmāju mūziķi.

“Jau no paša sākuma alkām parādīt plašākai publikai Latvijas jaunās grupas, par kuru eksistenci un muzikālo varēšanu bieži vien neviens neuzzina. Pamazām koncepts ir mainījies - no Latvijas mūzikas skatuves "I Love You" pārtapa par Baltijas aktuālās mūzikas skatuvi, un nu robežas ir aizplūdušas līdz Skandināvijai un vēl plašāk. Festivālā spēlējušas grupas arī no Lielbritānijas, bet šogad būs pat no pāris Centrāleiropas valstīm,” stāsta Bruno Roze.

Gadu gaitā "I Love You" skatuves teritorija ir kļuvusi plašāka, un tur uzstājušās vairākas ievērojamas muzikālās apvienības, tostarp igauņu brīnumbērni "Ewert And The Two Dragons", latviešu uzlecošās zvaigznes "Carnival Youth", briti "Sons of Noel and Adrian" un daudzi citi.

Jau no paša pirmā "I Love You" skatuves pastāvēšana gada festivāla sestdienas naktī uz tās tradicionāli kāpusi arī kāda līdz festivālam neizziņota grupa jeb "Secret Act", taču šogad šogad šī tradīcija tiks mainīta.

“Liekas grēcīgi turēt sveci zem pūra un neizpaust, kādu grupu tik apaļā festivāla jubilejā,” atklāj Roze. “Līdz šim kā "Secret Act" ir uzstājušies "Zvani", "Mācītājs on Acid", "Instrumenti", "Carnival Youth", "Pienvedēja Piedzīvojumi", "Vecais Stenders", "Aurora" un "Aparāts",” atgādina Roze.

Izziņotā "I Love You" skatuves progamma līdz festivālam vēl tiks papildināta.

Jau vēstīts, ka 2016. gadā "Positivus" festivāla galvenie mākslinieki būs britu popmūziķe Elija Goldinga, pankroka leģenda Igijs Pops un elektroniski sapņainā franču grupa "M83". Festivālā uzstāsies arī tādi mākslinieki kā "Years & Years", "Hot Chip", "Air", John Newman, "Grimes", Charles Bradley, Richard Hawley, Mercury Rev, Wolf Alice, "Oh Wonder" un daudzi citi.

Festivāls "Positivus" Salacgrīvā šogad norisināsies no 15. līdz 17.jūlijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti