Tvīda brauciens Rīgā pulcējis ap 400 velomīļu

Rīgas Velonedēļas atklāšanas pasākums Tvīda brauciens pulcējis ap 400 cilvēku.

Rīgas Velonedēļas atklāšanas pasākums Tvīda brauciens pulcējis ap 400 cilvēku.

Plkst.16 sākās brauciens, kurā kopīgi devās ap 400 cilvēku. Kā apliecināja pasākuma organizatori, apmēram ar tik lielu skaitu dalībnieku viņi šogad rēķinājušies. Dalībnieku atsaucību neesot traucējis arī šodienas lielais notikums - Lielā Talka, jo velomīļi "Tvīda braucienam" ir uzticīgi.

Apmēram pusstundu pirms brauciena sākuma Esplanādē jau bija ieradušies ap 150 velomīļi. Pasākumā piedalās gan jaunieši, gan vecāka gada gājuma cilvēki, gan arī ģimenes ar bērniem. Dalībnieki ir ģērbušies senatnīgās kleitās, uzvalkos un piemeklējuši senatnīgus aksesuārus. Daudzi parādē piedalās arī ar klasiskiem, senlaicīgiem velosipēdiem.

Kā pastāstīja pasākuma dalībniece Līva, viņu tajā piedalīties uzrunāja draugs. Uzzinājusi par eleganci un senatnes noskaņu, kas pasākumam piemīt, Līvai nav bijis divu domu - jāpiedalās. Uz pasākumu viņa ieradās rūpīgi saposusies 30.gadu stilā.

Parkā valda patīkama atmosfēra un jau stundu pirms parādes sākuma dalībnieki lielā skaitā pulcējās parkā, lai izmantotu pasākuma organizētāju izklaides iespējas - tradicionālas ar velokultūru saistītas aktivitātes. Velodarbnīcā ir iespēja pirms parādes pielabot savu braucamo, kā arī iepazīties ar "Ērenpreisa" velodarbnīcas divriteņu stendu. Lai parūpētos par savu ārējo tēlu, dalībniekiem pieejams kurpju spodrināšanas sols, kā arī friziera meistardarbnīca. Tiem, kas ar šīm lietām tikuši galā, ir iespēja piedalīties šautriņu mešanas atrakcijā vai iegūt veclaicīgu portretu fotostūrītī.

Kā pastāstīja "Tvīda brauciena" tradīcijas aizsācējs Latvijā Toms Ērenpreiss, iepriekš Latvijā jau bijuši retro un klasiskie velobraucieni, taču 2004.gadā šo pasākumu iesauca par "Tvīda braucienu" jeb "Tweed run". 2009.gadā šo tradīciju aizsāka Rīgā, un šogad "Tvīda brauciens" Rīgā notiek jau sesto reizi. Entuziastus iesaistīt pasākumus bijis viegls uzdevums, jo Latvijā ir plaši attīstīta velokultūra.

Kā atklāja pasākuma rīkotāji, lielākais dalībnieku skaits "Tvīda braucienā" bijis ap 600.

Atklājot Rīgas velo nedēļu, šodien Rīgā norisināsies tradicionālais Tvīda brauciens, informēja Rīgas velo nedēļas koordinatore Linda Malvesa.

Parāde izbrauks no Esplanādes un virzīsies pa vēsturisku Rīgas maršrutu. Dalībnieki dosies pārbraucienā caur vecpilsētu un bulvāru rajona dārziem, izmetīs ainavisku loku pa kluso centru līdz Ģertrūdes ielas baznīcai, tālāk caur pilsētas centru apciemos Grīziņkalna rajonu un virzīsies uz Meistaru ielu un Matīsa ielu.

Tvīda brauciens noslēgsies velosipēdu darbnīcas "Ērenpreiss" pagalmā, Aleksandra Čaka ielā 90, kur tiks uzņemts tradicionālais Tvīda brauciena kopportrets. Tam sekos atpūta, dejojot mūzikas pavadījumā vai skatoties video no iepriekšējo gadu braucieniem.

Plkst.17.30 notiks ikgadējā Tvīda karaļa, karalienes un Tvīda ģimenes kronēšana. Šogad tiks izvirzītas arī jaunas nominācijas - Mazais Tvīda karalis un karaliene, kā arī Tvīda muzikants. Tāpēc mūziķi, ar pedāļiem aprīkotu skaņu iekārtu īpašnieki un dziedātāji aicināti piedalīties braucienā un papildināt gaisotni ar tēmai atbilstošu mūziku. Plkst.18 ikvienu priecēs rokenrola grupa "Keksi", bet ap plkst.20 koncertu sniegs grupa "Rīgas modes". Toties pēc plkst.23 visi tiks aicināti uz Tvīda noslēguma balli naktslokālā "Aristīds".

Tvīda brauciens jeb "Tweed Run" ir kļuvis par tradīciju visā pasaulē. Dzīvespriecīgajā divriteņu parādē ik gadu spilgti uzmirdz daudzi klasiski un pat vēsturiski dāmu un kungu velosipēdi, kā arī braucēji uzposušies senlaicīgās kleitās, uzvalkos un aksesuāros no dažādiem laika posmiem.

Kā stāsta Malvesa, Tvīda braucienam piemīt īpaša senatnes noskaņa, ko nevar izjust nevienā citā Rīgas velobraucienā. Parāde ik gadu vieno pieaugušos un bērnus, senus draugus un jaunus paziņas, riteņbraucējus, senlietu kolekcionārus, māksliniekus, mūziķus un vienkārši cilvēkus, kuri vēlas izbaudīt senatnes garšu. Viss, kas vajadzīgs, lai piedalītos braucienā, ir divritenis un gaumīgs ietērps, sākot ar 19.gadsimta frakām un vakarkleitām un beidzot ar 60.gadu rokenrola modi. Kā katru gadu, arī šogad izcilāko tērpu autoriem būs sarūpētas īpašas balvas.

Tvīda braucienu rīko Latvijas Veclaiku divriteņu klubs un "Ērenpreisa" velosipēdu darbnīca sadarbībā ar biedrību "Rīgas velo nedēļa" un Rīgas domes Satiksmes departamentu.

Rīgas velo nedēļa ilgs līdz 3.maijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt