Sadaļas Sadaļas

TAVA: Laivošanai piemērotas vairāk nekā 80 upes

Aicinot uzsākt pavasara laivošanas sezonu un atklāt Latvijas reģionu piedāvātās aktīvās atpūtas iespējas, Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) norāda, ka Latvijā laivošanai ir piemērotas vairāk nekā 80 upes.

Latvijā ir 777 upes, kas garākas par 10 km un 17 – sniedzas garumā pāri 100 km. Laivošanai piemērotas vairāk nekā 80 upes, tāpat arī ir daudz upju, kurās laivot iespējams tikai atsevišķos posmos. Sezonas laikā aktīva laivošana iespējama arī ezeros un jūrā.

Kurzemē pavasara palu laikā jādodas uz Abavas senlejas dabas parku, netālu no Sabiles, kur plūst Abavas pietekas - Imula un Amula, norāda TAVA. Vasarā šīs upes kļūst seklākas, līdz ar to nav izbraucamas, bet pavasarī gan viena, gan otra sagādās patiesu laivošanas prieku, jo ūdens līmenis pavasarī ir augstāks nekā vasaras periodā.

Vidzemē pieredzējuši laivotāji asas izjūtas var gūt, dodoties braucienā pa Raunu un tās pieteku Vaivi (upe atrodas Gaujas nacionālajā parkā, starp Valmieru un Cēsīm) vai izbraucot Gaujas pieteku Abulu. Jāatzīmē, ka maršruts pavasara palos nav pa spēkam iesācējiem. Piedzīvojumus laivotājiem Vidzemē sola arī Ogres upe, sevišķi tās augštece ar slavenajām Brāžu krācēm. Krāču posms ir apmēram 8 kilometrus garš, un upes kritums šajā posmā sasniedz pat 27 metrus uz kilometru. Viena no Vidzemes iecienītākajām upēm ir Amata, lai arī atsevišķos posmos tā var būt ļoti bīstama pat pieredzējušam laivošanas profesionālim. Pavasara palu laikā jāseko līdzi Amatas upes ūdens līmenim un jāņem vērā profesionāļu norādes.

Latgales pusē tek viena no straujākajām un mežonīgākajām Latvijas upēm - Tartaks. Laivojot pa to posmā no Ciriša (Cirīša) ezera, skatienam paveras pārplūduši meži, kas rada asociācijas ar mūžamežiem vai mangrovju audzēm citā kontinentā. Savukārt posmā aiz Pakaļņa ezera līkumaino un krāčaino upi daudzviet aizšķērso sakrituši koki.

Dabas fenomens Latgalē ir Dvietes paliene, kas palu laikā uzkrāj Daugavas ūdeņus, tā pieejama laivotājiem vien pāris nedēļas gadā. Šobrīd ūdens līmenis ir pietiekami augsts, lai varētu doties braucienā ar laivu pa Dvietes appludinātajām pļavām, mežiem un ceļiem Ilūkstes novadā gandrīz 20 kilometrus no upes ietekas Daugavā.

Mēmele ir viena no retajām laivošanai piemērotajām Zemgales - Augšzemes - Sēlijas upēm. Šī upe var sagādāt pārsteigumus, jo tajā rāmi posmi mijas ar krācēm, izdabājot visām laivotāju gaumēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt