Kultūras ziņas

Nosaukti «Zelta ābele 2016» nominanti

Kultūras ziņas

Šovakar ar «Kilograms kultūras» balvām suminās izcilības

Rīgā svin Igaunijas dzimšanas dienu

Svinot Igaunijas dzimšanas dienu, Rīgā notiks «Intsikurmu» minifestivāls

Iztēlojieties mēreni siltu un aromātisku Baltijas vasaru, skaistā vietā meža ielokā, kur skan mūzika, kokos sakārti šūpuļtīkli, spīd daudzkrāsainas lampiņas un uz dabas fona tiek rādītas video projekcijas, cilvēki atpūšas un priecājas. Šādas vasaras izjūtas šo piektdien, 24. februārī, uz fon Stricka villu Rīgā būs atvedis „Intsikurmu” festivāls no Igaunijas, svinot savas valsts neatkarības dienu.

Intsikurmu” festivāls, ko ārvalstu mediji nodēvējuši par “Igaunijas Positivus” notiek netālu no Dienvidigaunijas pilsētas gleznainā meža ielokā. Vietā, kur 1855.gadā notikuši vieni no pirmajiem igauņu Dziesmu svētkiem.

Pirms pāris gadiem tur uzstājušies arī latviešu “Instrumenti” un pērn Alise Joste, kuras koncerts fon Stricka villā Rīgā ierosināja igauņus ar savu mini festivālu šoziem ierasties pie mums.

„Viņi pilnīgi iemīlējās villā ar visu to noskaņu un tām telpām. Un viņi saprata, ka viņi ārkārtīgi gribētu vienu tādu vakaru šeit uztaisīt. Un, godīgi runājot, tā Igaunijas dzimšanas diena ir tāda laimīga sagadīšanās. Tas ir tāds fakts, ko nevar apiet un lielisks veids, kā atzīmēt to,” stāsta festivāla “Intsikurmu” koordinatore Latvijā Zane Bērziņa.

„Intsikurmu” festivāls ir slavens ar to, ka rīkotāji ārkārtīgi piestrādā pie scenogrāfijas un savu prasmi vedīs arī uz Rīgu.

„Tur vienmēr ir dažādas gaismu instalācijas, jo oriģināli tas notiek tādā meža ieskāvumā un tad viņi ļoti spēlējas gan ar tiem kokiem, gan ar to visu plašumu, kas ir pieejams. Tas principā ir ne tikai mūzikas festivāls, tas ir tāds mākslu savienošanās festivāls,” turpina Zane Bērziņa.

Par mājīgumu un siltumu gādās vairākas grupas, tostarp „My Radiant You” un „The Coconuts” no Latvijas un igauņi „Sibyl Vane”, kas savus ierakstus izdod latviešu izdevniecībā „I Love You Records”, un citi mākslinieki.

„Tas ir tas, ko viņi savā festivālā Igaunijā vienmēr ļoti cenšas apvienot, ka tās ir dažādas mūzikas. Ja tu zini vienu grupu, bet tu nezini pārējās, tad tev ir vesels vakars ar kolosāliem atklājumiem. Un vesela kaudze jaunu mākslinieku, par kuriem tu nebiji dzirdējos, bet tev, izrādās, patīk,” stāsta Zane Bērziņa.

Ja Latvijas klausītājiem igauņu pieteikums patiks, iespējams, nākamvasar aktīvāko festivālu braucēju kalendārā pievienosies vēl viens galamērķis.

Programma:

19.00 Polifauna
19.40 Anneli Arro music
20.00 Micucu
20.40 Anneli Arro music
21.00 The Coco'nuts
21.40 Liis Ring
22.00 Daniel Levi
22.40 Liis Ring
23.00 Sibyl Vane (band, EST)
23.40 DJ Uku Kübar
00.00 My Radiant You
00.40 DJ Uku Kübar

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti