Sv.Trīsvienības baznīcas tornī prezentēs Jelgavas 750 gadu jubilejai veltītu pastmarku

Atzīmējot Jelgavas pilsētas 750.jubileju, Latvijas Pasts izdod pastmarku, kas šogad būs viens no pilsētu raksturojošajiem simboliem.

Jaunās pastmarkas pirmās dienas zīmogošana notiks 2015.gada 5.februārī no plkst.10.30 līdz 18 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī, Akadēmijas ielā 1, Jelgavā. Torņa izstāžu zālē plkst.11 paredzēts arī svinīgs pilsētas jubilejas pastmarkas prezentācijas pasākums ar Latvijas Pasta, Jelgavas pilsētas domes un Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja pārstāvju dalību. 

Jaunā pastmarka „Jelgavai 750” izdota 100 000 eksemplāru tirāžā; pastmarkas nominālvērtība ir 1,71 €, un tā atbilst ierakstītas A klases vēstules nosūtīšanai uz jebkuru no Eiropas Savienības valstīm. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Jaunā izdevuma autors mākslinieks Ģirts Grīva pastmarkas un aploksnes dizainā izmantojis reklāmas un zīmolu izveides speciālista Anša Griķa veidoto Jelgavas pilsētas svētku logo. Tajā par galvenajiem vadmotīviem izraudzīti pieci elementi – vēsture, ūdens, daba, smiltis un cilvēks –, kas raksturo pilsētas un tās iedzīvotāju izaugsmi cauri laikiem.

Svinīgajā pastmarkas prezentācijas pasākumā Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī uzrunu teiks Latvijas Pasta valdes loceklis Egons Strazdiņš un Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Jelgava ir pilsēta Latvijas centrālajā daļā. 13.gadsimta vidū Livonijas ordeņa mestra Konrāda no Mandernas vadībā tiek uzsākta pils celtniecība uz salas starp Driksu un Lielupi. Pils uzcelšana 1265.gadā tiek uzskatīta par Jelgavas (Mītavas) dibināšanas gadu, bet pilsētas tiesības tā ieguva 1573.gadā un ilgu laiku bija Kurzemes un Zemgales hercogistes (vēlāk Kurzemes guberņas) galvaspilsēta. Viens no pilsētas simboliem ir Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīca un tās tornis, kuru celtniecība uzsākta 1574.gadā. Sv.Trīsvienības baznīca bija viena no pirmajām jaunuzceltajām luterāņu mūra baznīcām Eiropā un pirmā mūra celtne Jelgavā. Otrā pasaules kara laikā tika nopostīta lielākā daļa pilsētas, arī Jelgavas Sv.Trīsvienības dievnams tika sašauts un nodedzināts, militāristu vajadzībām atstājot tikai torni. Sv.Trīsvienības baznīcas tornis, kā valsts nozīmes kultūras piemineklis kopš 1998.gada ir iekļauts Valsts Kultūras pieminekļu sarakstā. Sv.Trīsvienības baznīcas torni pēc atjaunošanas atklāja 2010.gada 16.novembrī. Tornī atrodas Tūrisma informācijas centrs, vēstures ekspozīcijas, restorāns, izstāžu zāle un skatu laukums.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti