Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Intervija ar Guntaru Raču un Intaru Busuli

«Supernovas» žūrija: Mūsu uzdevums ir izvēlēties tos četrus, par kuriem nav jākaunas

Svētdien, 7.februārī, pirmajā Latvijas Televīzijas (LTV) konkursa "Supernova 2016" tiešraidē uz konkursa skatuves kāps pirmais dalībnieku desmitnieks. Katram no desmit izpildītājiem būs dotas trīs minūtes, lai pārliecinātu žūriju un skatītājus, ka ir pelnījuši tikt nākamajās konkursa kārtās un ar Latvijas vārdu startēt uz starptautiskā dziesmu konkursa "Eirovīzija" skatuves Stokholmā.

Konkursa dalībniekus vērtēs skatītāji un žūrija - Guntars Račs, Ieva Kerēvica, Kaspars Roga un Intars Busulis. Pirmās divas vietas tiks piešķirtas skatītāju favorītiem, trešā un ceturtā - spēcīgākajiem žūrijas vērtējumā. Ja skatītāju un žūrijas vērtējums par pirmajām divām vietām sakritīs, tad pusfinālā iekļūs nākamie divi izpildītāji no žūrijas saraksta.

Kā intervijā "Rīta Panorāmai" norāda Guntars Račs, pērn startējušo konkursu "Supernova" atzinīgi vērtē gan mūziķi, gan industrijas pārstāvji: "Man joprojām pienāk pozitīvi vērtējumi no mūziķiem, no industrijas pārstāvjiem, kas saka, ka beidzot atlase izskatījusies mūsdienīga un krāsaina, un, galu galā, rezultāts ir ļoti veiksmīgs, tāpēc visi ar nepacietību gaida, kas tad notiks šogad."

Račs uzsver, ka konkurss neapšaubāmi ceļ mūzikas kvalitāti un veicina to, ka uz Eirovīziju tiek aizsūtīta kvalitatīva dziesma un sagatavojies izpildītājs: "Jebkuri apstākļi un vide nosaka to, kā tas izskatīsies. Un televīzija ļoti lielā mērā ir par to, kā tas izskatās, tas ir ļoti būtiski."

Jautāts, vai redz kādu īpašu degsmi to mūziķu acīs, kuri "Supernovā" piedalās šogad, dziedātājs un žūrijas pārstāvis Intars Busulis saka: "Starp citu, ir arī dalībnieki, kuriem degsme vēl nav pazudusi desmito gadu. Jebkurš konkurss rada degsmi, vismaz man, manās acīs. Lai tiktu uz lielās skatuves Eiropā, tas manī radītu lielu azartu."

Ņemot vērā savu pieredzi, Intars Busulis uzskata, ka, piedaloties konkursos, attieksmei jābūt ļoti nopietnai. "Mani nevar tā baigi piemānīt - ar vienkāršiem efektiem, ar kaut ko, kas vienkārši plivinās pa skatuvi. Es kā žūrijas loceklis, un arī pret sevi, esmu prasīgs, es būšu prasīgs, jo man ir svarīgi, kas brauks tālāk, man ir svarīgi, kas notiek uz skatuves," uzsver Busulis.

"Mēs skatīsimies, kā tas kopumā izskatās. Un harismai ir milzīga nozīme," uzsver žūrijas pārstāvis Guntars Račs. "Bieži vien daži var vienkārši uznākt uz skatuves un neko nedarīt, un mums ir interesanti, un daži lec un met kūleņus, un mums ir neinteresanti," pauž Račs.

"Atbildība ir ļoti liela, un šūmēšanās sabiedrībā jau ir pamanāma, es to izjūtu visdažādākajos veidos. Bet es gribu teikt, ka jebkurā gadījumā gala vērtējums pieder skatītājam. Mūsu uzdevums ir izvēlēties tos četrus, par kuriem nav jākaunas - četrus, no kuriem izvēlies, kuru gribi, visi būs labi. Tas ir mūsu galvenais uzdevums, un es domāju, ka mēs ar to godam tiksim galā," rezumē Guntars Račs.

Kā vēstīts, pirmajā no atlasēm, 7.februārī, plkst. 21.25 uz "Supernova" skatuves kāps Paula Dukure, "ElektroFolk", Rūta Dūduma, Ivo Grīsniņš-Grīslis, Sabīne Berezina, Edvards Grieze, Marta Grigale, "Catalepsia", Samanta Tīna un Justs. Pēc nedēļas, 14.februārī, uzstāsies Madara Grēgere, "Crow Mother", Samanta Tīna, Markus Riva, "MyRadiantU", Mārtiņš Ruskis, "Dvīnes", Marta Ritova, Miks Dukurs un Iluta Alsberga.

Pusfinālā 21.februārī uz skatuves satiksies četri uzvarētāji no abām atlases tiešraidēm, kopā astoņi dalībnieki, no kuriem skatītāji un žūrija pusi atsijās. 28.februārī notiks "Supernova 2016" fināls, kurā no četriem pārliecinošākajiem konkursantiem tiks izvēlēts Latvijas pārstāvis starptautiskajā dziesmu konkursa "Eirovīzija". Finālā uzvarētāju noteiks tikai skatītāju balsojums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti