«Supernovas» žūrijā būs DJ Rudd, Jolanta Gulbe, Jānis Lūsēns un Agnese Rakovska

Sestdien, 3. februārī, Latvijas Televīzijas (LTV) autoru un izpildītāju konkursa "Supernova 2018" dalībniekus gaida pirmā nervus kutinošā uzstāšanās tiešraidē. Dziesmas un priekšnesumus vērtēs žūrija, kuras sastāvā redzēsim Latvijas Radio 5 - Pieci.lv mūzikas redaktoru un šī gada konkursa žūrijas vadītāju Rūdolfu Budzi (DJ Rudd), mūziķi un vokālo pedagoģi Jolanu Gulbi-Paškeviču un komponistu Jāni Lūsēnu. Katrā pusfinālā pastāvīgajai žūrijai pievienosies mainīgais žūrijas loceklis, un šoreiz tā būs konkursa iepriekšējās sezonas uzvarētāju „Triana Park” soliste Agnese Rakovska.

Pirmais pusfināls 3.februārī

8 svarīgas lietas par "Supernovu 2018"

LTV dziesmu autoru un izpildītāju konkurss "Supernova 2018" šogad atnesis daudz jaunumu, tāpēc vēlreiz par visu svarīgāko.

  1. Rezervē sestdienas vakarus! "Supernova 2018" ir trīs pusfināli: 3., 10. un 17.februārī. No katra pusfināla finālam kvalificējas tikai divi dalībnieki.
  2. Finālā būs septiņi! "Supernova 2018" fināls notiks 24.februārī un kopumā finālā piedalīsies septiņi dalībnieki – seši, kas kvalificējušies pusfinālos, un viens dalībnieks, kuru izvirzīs žūrija un televīzijas pārstāvji.
  3. Pieci kritēriji! Dziesmu izvērtēšanā ņem piemēru no Supernova 2018 žūrijas. Katrs "Supernova 2018" žūrijas loceklis individuāli izvērtēs dziesmas uzbūvi, izpildītāja muzikālās prasmes, izpildītāja skatuves izjūtu, dziesmas koptēlu un dziesmas hīta potenciālu.  
  4. Balso 4 dažādos veidos! Skatītāju balsojumu veido telefonbalsojums, SMS balsojums, skatītāju balsojums internetā un "Spotify" klausījumi.
  5. Tikai vienu reizi! Viena raidījuma ietvaros no viena tālruņa numura par vienu dalībnieku var nodot vienu balsi. Proti, zvanot var balsot vienu reizi par katru dalībnieku un SMS var sūtīt tikai vienu reizi un tikai par vienu dalībnieku. Tehniski zvani un SMS tiek pieņemti, arī zvanot vairakkārt, bet programma šos datus nereģistrē kā balsojumu. Interneta balsojums notiek, reģistrējoties mājas lapā supernova.lsm.lv ar sociālo tīklu "Facebook", "Draugiem.lv", "Twitter" profilu. Viena raidījuma ietvaros ar katru sociālo tīklu “pasi” var nobalsot vienu reizi.
  6. Pateicoties Spotify, balso arī citviet pasaulē! Vietnē "Spotify" savus Supernova 2018 favorītus var atbalstīt arī fani citviet pasaulē. Katrs unikālais dziesmas klausījums vietnē "Spotify" pārtop par vienu balsi. Klausītāju balsis tiek skaitītas no brīža, kad dziesma publicēta straumēšanas servisā, līdz Supernova 2018 fināla rezultātu apkopošanai.
  7. Esi daļa no šova! Izbaudi "Supernova 2018" īpašo noskaņu klātienē – piedalies filmēšanā Rīgas kinostudijā. Uz visiem četriem TV šoviem 3., 10., 17. Un 24.februārī biļetes iegādājies vietnē ekase.lv.
  8. Šogad arī alternatīvi! Paralēli "Supernova 2018" notiks LSM.lv alternatīvā tiešraide, kuras vadītāji Toms Grēviņš un Edgars Bāliņš komentēs TV ekrānos redzamo, turot roku uz sociālo tīklu diskusiju pulsa un pārspriežot Supernova 2018 aktualitātes kopā ar kolorītiem viesiem. (Video par to, kas notiks LSM.lv alternatīvajā tiešraidē: youtube.com/watch?v=g930qGo0DOA).

Katrā konkursa pusfinālā startēs septiņi dalībnieki, bet iespēju sacensties finālā iegūs tikai divi. Pirmajā pusfinālā 3. februārī startēs šova akadēmiski izglītotākā dalībniece „Katrīna Gupalo and The Black Birds”, oriģinālie nabagu mūzikas pārstāvji „Rahu the Fool”, duets „DVINES”, Agnesse jeb Agnese Stengrevics, kuras muzikālā darbība pamudinājusi uz skatuves atgriezties arī tēvu Helviju Stengrevicu. Pirmo reizi konkursā startēs dziesma bez piedziedājuma – izpildīs vieni no spēcīgākajiem pagājušā gada debitantiem Latvijas mūzikā – grupa „Sudden Lights”.

Otro gadu pēc kārtas konkursā piedalās Edgars Kreilis, kurš visu aizvadīto gadu aktīvi strādājis un laidis klājā vairākus veiksmīgus singlus, savukārt kā pēdējā uz skatuves pirmajā pusfinālā kāps pieredzes bagātākā konkursa dalībniece Liene Greifāne. Viņa piedalījusies teju visos TV šovos Latvijā un reiz jau pārstāvējusi Latviju starptautiskajā Eirovīzijā grupas "Pirates of the Sea" sastāvā.

Otrais un trešais pusfināls 10. un 17. februārī

Otrajā pusfinālā 10. februārī startēs grupa „Hupnotic”, MADARA, Markus Riva, „In My Head”, RITVARS, Monta, „RIGA Reggae”.

Savukārt trešajā pusfinālā 17. februarī piedalīsies Jenny May, Ed Rallidae, Katrīne Lukins, Lauris Valters, MIONIA, Kris & Oz, kā arī Laura Rizzotto.

"Supernovas 2018" tiešraides, ko LTV 1 tiešraidē no Rīgas kinostudijas varēs vērot katru februāra sestdienas vakaru, vadīs šarmantā TV dīva Dagmāra Legante un otrās "Supernovas" sezonas uzvarētājs Justs Sirmais.

Lielais fināls 24.februārī

Grandiozais „Supernovas 2018” fināla šovs notiks 24. februārī, un uzvarētājs balvā saņems ne tikai iespēju pārstāvēt Latviju Eirovīzijas starptautiskajā dziesmu konkursā Portugālē, bet arī iegūs iespēju noslēgt līgumu ar vienu no reģiona vadošajām mūzikas izdevniecībām "Universal Music Group", kas palīdzēs popularizēt konkursā uzvarējušo dziesmu ārpus Latvijas.

“Esam gandarīti par arvien ciešāku sadarbību ar „Supernovu” un „Spotify",” atzīst Petri Mannonens, „Universal Music Group” Baltijas un Somijas biznesa direktors. “Pateicoties šim konkursam, priecāsimies atklāt jaunus talantus un lielisku mūziku. Laikā, kad mūzikas patēriņš digitālajās platformās arvien pieaug un mūzika arvien vieglāk sasniedz klausītāju ausis, "Supernovas" dalībnieki vieglāk nekā jebkad agrāk var sasniegt plašāku auditoriju un iegūt jaunus fanus.”

Alternatīvā tiešraide “dīvāna ekspertiem”

Sadarbībā ar LSM.LV paralēli TV tiešraidei ik sestdienas vakaru notiks alternatīvā "Supernovas 2018" tiešraide, ko vadīs Latvijas Radio 5 - Pieci.lv ētera personība un mūzikas eksperts Toms Grēviņš kopā ar komiķi un Eirovīzijas entuziastu Edgaru Bāliņu. Grēviņš un Bāliņš ne tikai sekos sociālajos medijos publicētajām ziņām, bet pēc rezultātu paziņošanas uz sava dīvāna aicinās arī tos piecus mūziķus, kuri finālā nebūs tikuši. Katrā alternatīvajā tiešraidē “dīvāna ekspertiem” pievienosies dažādi viesi, kuru viedokļi sociālo mediju lietotājus parasti neatstāj vienaldzīgus.

Balsojums

Lai skatītāju balsojums būtu maksimāli objektīvs, šajā "Supernovas" sezonā, balsojot par savu favorītu, no viena tālruņa numura varēs nosūtīt tikai vienu īsziņu un veikt tikai vienu zvanu. Balsot varēs arī "Supernovas"  mājaslapā https://supernova.lsm.lv/lv/, un jau otro gadu papildus tiks ņemti vērā arī unikālie dziesmu klausījumi mūzikas straumēšanas platformā "Spotify".

Šovakar, 1. februārī, plkst.21.30 LTV 1 būs skatāms otrais "Supernovas 2018" ievadraidījums, kas atklās, kā dalībnieki mēģināja pārliecināt žūriju, ka tieši viņi pelnījuši iekļūt pusfinālu tiešraidēs. Pirmā dalībnieku atlase tirdzniecības parkā "Alfa" bija pārbaudījums un izaicinājums arī konkursa atlases žūrijai, kurai nebūt nebija viegli vienoties par galīgo dalībnieku sastāvu.

 

Ikviens Eirovīzijas fans visus "Supernovas 2018" šovus 3., 10., 17. un 24. februārī varēs vērot ne tikai LTV 1 tiešraidē, LSM.LV alternatīvajā tiešraidē un "Supernovas" mājaslapā https://supernova.lsm.lv/lv/, bet arī klātienē Rīgas kinostudijā, iegādājoties biļetes e-kase.lv: https://www.ekase.lv/lv/biletes/koncerti/supernova-2018.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt