«Supernova» finiša taisnē - līdzvērtīga cīņa, raibi finālisti, nojaušams uzvarētājs

Pārsteigumiem bagāts bijis Latvijas Televīzijas (LTV) dziesmu autoru un izpildītāju konkursa "Supernova 2016" pusfināls. Ir noskaidroti četri finālisti - Justs, grupas "Catalepsia" un "MyRadiantU", kā arī Marta Ritova. Savukārt pavisam negaidīti no cīņas par vietu finālā izstājās Samanta Tīna.

Lēmumu neturpināt dalību konkursā dziedātāja Samanta Tīna paziņoja tiešraides laikā tūlīt pēc savas uzstāšanās. Viņa pateicās skatītājiem par atbalstu, tomēr lūdza par savu dziesmu "The Love Is Forever" nebalsot. "Šī nav dziesma - uzvarētāja, bet man ir svarīgi, kā nostartē Latvija. Dziesma ir laba, bet tā nav konkurētspējīga tur, lielajā Eirovīzijā," tā savu izvēli skaidro dziedātāja.

Samanta Tīna uzsver, ka nav noteiktas formulas konkurētspējīgai dziesmai - tā vienkārši jājūt, un to, ka viņas dziesma nevarētu uzvarēt, dziedātāja sapratusi konkursa gaitā. "Es jutu, ka šī nav tā dziesma, ar kuru es gribētu tur aizbraukt kā Samanta Tīna, ar kuru gribētu visu mūžu sevi saistīt vai ar kuru es varētu izcelt Latvijas vārdu un Latvijas karogu pirmajā pieciniekā. Manas ambīcijas bija jānoliek malā," pēc uzstāšanās atzīst Samanta Tīna.

Dalībnieki un žūrija par Samantas paziņojumu neizpratnē

Pārējo septiņu pusfinālistu domas par Samantas Tīnas lēmumu atšķīrās. Daži to sauca par ļoti drosmīgu, daži to nosodīja, atceroties ceturtdaļfinālistus, kuri labprāt būtu cīnījušies par ceļazīmi uz finālu Samantas vietā. Arī žūrija neslēpa pārsteigumu. Žūrijas pārstāvis Kaspars Roga dziedātāju uzslavēja par drosmi, pateicās par dāvāto emociju gammu abās atlasēs un atvadoties nodēvēja viņu par konkursa spēcīgāko vokālisti.

Pati dziedātāja saka, ka Eirovīzijas dziesmu konkursa cienīgās dziesmas jau tikušas finālā - viņasprāt, tās ir Justa un grupas "Catalepsia" izpildītās. Nosauktie dalībnieki par vērtējumu ir pateicīgi, tomēr pārsteigti par paziņojumu kopumā.

"Es, ja godīgi, vēl joprojām esmu nelielā šokā par to. Esmu dzirdējis vairākus viedokļus par to, kas un kā, bet šis bija patiešām negaidīti," atzīst Justs. "Viņa bija pēdējais cilvēks, no kura es kaut ko tādu gaidīju. Tur ir jābūt baigām iekšām, lai saņemtos uz ko tādu, jo cilvēks tomēr ir strādājis. Cieņa viņai par to," tā grupas "Catalepsia" solists Ervīns Francs.

Finālisti cīņu prognozē līdzvērtīgu

Visvairāk skatītāju balsu pusfinālā ieguva dziedātājs Justs. Šāds rezultāts nebija pārsteigums - jau pirmajā ceturtdaļfinālā viņš saņēma atzinīgus vārdus gan no žūrijas, gan bija arī pirmais skatītāju balsojumā. "Daudzi mani atbalsta un saka, ka viss ir forši. Protams, man tas patīk, bet es cenšos no tā norobežoties, lai saglabātu domas uz darbu. Kad pieņemšu to domu "esmu labākais", tad viss apstāsies, un paskries garām kāds cits," tā straujo popularitāti vērtē Justs.

Divas nedēļas starp pirmo ceturtdaļfinālu un pusfinālu Justam pagājušas steigā un darbos - bijusi gan uzstāšanās Latvijas Mākslas akadēmijas karnevālā, gan vairākos naktsklubos Rīgā. Tāpat fotosesijas, videoklipa filmēšana, mēģinājumi priekšnesumam un intervijas medijiem, kas ļāvušas arvien celt popularitāti. "Tagad gatavojam arī jaunu fināla tērpu. Varat gaidīt jaudīgāku uzstāšanos, kur būs arī pārsteigumi," izmaiņas fināla priekšnesumā noslēpumā tur Justs.

Otrajā vietā skatītāju balsojumā ierindojās grupa "Catalepsia". Pēc rezultātu paziņošanas grupas solists Ervīns Francs stāsta, ka grupas dalībnieku domas par iekļūšanu finālā esot bijušas atšķirīgas - dažiem bijusi stipra nojauta, ka finālā būs jāuzstājas, kamēr pats solists šaubījies: "Tas ir brīnums, ka tik daudzi mūs atbalsta. Cerams, ka viņiem patiksim un interesēsim arī pēc konkursa, kas ir svarīgākais, jo esam šeit, lai savu mūziku parādītu citai publikai."

Žūrijas vērtējumā iekļūt finālā bija pelnījusi dziedātāja Marta Ritova. Viņa priecājas, ka ieguldītais darbs ticis novērtēts: "Mums tiešām viss izdevās, un tā bija laba sajūta, ka esam izdarījuši visu, ko varējām." Tāpat žūrija finālistu vidū iekļāvusi arī grupu "MyRadiantU". "Domājam, ka finālā būs līdzīga cīņa, un rezultātus vēl pilnībā nevar prognozēt. Fināls būs gana raibs, jo katrs priekšnesums ir pilnīgi citādāks. Liela nozīme būs harismai uzstāšanās brīdī," tā grupas dalībnieki Ilze Zābaka un Jānis Driksna.

Finālisti raibi, uzvarētājs - nojaušams

Finālu žūrijas pārstāvis DJ Rudd jeb Rūdolfs Budze dēvē par "adekvāti raibu", taču neslēpj, ka uzvarētājs viņam jau ir zināms. "Mums nebūs kauns par to. Un, ja viņš vēl ņems vērā ieteikumus, kurus es no sirds un konstruktīvi viņam ieteicu, viss būs kārtībā," tā, nejauši norādot uz Justu, iespējamo uzvarētāju nosauc Budze.

Kaut uzvarētājs būs tikai viens, pārējiem finālistiem Rūdolfs Budze iesaka pēc iespējas efektīvāk izmantot ētera laiku sevis popularizēšanai: "Pat, ja viņi nedomā par uzvaru, lai viņi iet uz maksimumu. Svarīgi ir atstāt uz cilvēkiem iespaidu un palikt atmiņās." Tiem, kas uz Eirovīzijas dziesmu konkursu Zviedrijā nedosies, Rūdolfs Budze novēl "Supernovu" izmantot kā atspēriena punktu - turpmāk ne tikai piedalīties konkursos, bet izdot singlus un likt par sevi runāt.

"Supernovas 2016" finālā, kas notiks 28.februārī, no četriem dalībniekiem tiks izvēlēts viens, kurš dosies uz starptautisko dziesmu konkursu "Eirovīzija". Kurš tas būs - to noteiks skatītāju balsojums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti