«Supernova 2018» fināls. Tiešraides arhīvs

Izšķirošajā cīņā par uzvaru LTV autoru un izpildītāju konkursā “Supernova 2018”  astoņu finālistu konkurencē triumfēja Laura Rizzotto, kas ar dziesmu “Funny Girl” šī gada maijā pārstāvēs Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā. Fināla uzvarētāju noteica skatītāju un žūrijas balsojums.

“Supernova 2018” finālā cīnījās arī grupa “Sudden Lights”, RITVARS, MADARA, Liene Greifāne, Lauris Valters, Edgars Kreilis un Markus Riva. Konkursa finālā žūrijas pamatsastāvam – Latvijas Radio 5 - "Pieci.lv” mūzikas redaktoram un šī gada konkursa žūrijas vadītājam DJ Rudd, mūziķei un vokālajai pedagoģei Jolantai Gulbei-Paškevičai un komponistam Jānim Lūsēnam – pievienojās “Universal Music Group” Somijas un Baltijas valstu reģiona komercdirektors Petri Mannonens.

LTV autoru un izpildītāju konkursa “Supernova 2018” fināls tika atklāts ar savdabīgu Latvijas Eirovīzijas dziesmu popūriju - dziesmu “Eirovīzija”.

To dzied Ralfs Eilands un šī gada konkursa vadītāji Justs un Dagmāra Legante-Celmiņa.

Dziesmā “Eirovīzija” dzirkstī ne viena vien asprātība. Tiešā valodā tā vēsta par “gudrībām”, kas palīdz nokļūt līdz Starptautiskajam dziesmu konkursam. Tā, piemēram - “Iznāc balts vai noklājies gliteriem. Ģērbies pa dārgo vai parastā džemperī. Galvenais, lai nekas neļum!”

 

Uzstāšanās kārtība: 

1. Grupa “Sudden Lights” ar dziesmu “Just Fine”:

Pēc puišu uzstāšanās DJ Rudd sacīja, ka grupa pierādīja, ka žūrija pirmajā raidījumā smagi kļūdījās, neiekļaudama mūziķus finālā. Dīdžejs bija pārliecināts, ka “Sudden Lights” Eirovīzijā atšķirtos. Viņam piekrita Jolanta Gulbe-Paškeviča. Komponistam Jānim Lūsēnam simpatizēja, ka grupa ir sava ceļa gājēji. Arī Petri Mannonens bija pārsteigts, kāpēc grupa jau sākotnēji nav tikusi finālā. Viņš gan uzsvēra, ka dziesma nav tāda, ko varētu viegli atcerēties.

Šie puiši pārsteidza ne vienu vien pirmā pusfināla vērotāju. Skatītāji viņus ierindoja pirmajā vietā, bet žūrija – ceturtajā. Kopvērtējumā “Sudden Lights” nācās piekāpties pusfināla sāncenšiem Edgaram Kreilim un Lienei Greifānei, taču tiesības piedalīties finālā mūziķi ieguva, saņemot tā saucamo “wild card” jeb otro iespēju. 

2. RITVARS, kurš daudzus savaldzināja ar unikālo balss tembru un savas dziesmas vēstījumu:

Ritvara stiprā kārts - viņš kā skatuves mākslinieks spēj pasniegt un nodot emocijas, uzskata DJ Rudd. Arī Petri Mannonens bija iespaidots par priekšnesumu un tā emocionālo sniegumu. Viņaprāt, dziesma gan neaug, bet dziedātājam ir ļoti dziļa balss. Jolanta Gulbe-Paškeviča baudīja uzstāšanos. Viņasprāt, Ritvara balss tembrs un izpildījums radīja maģiju. Savukārt Jānis Lūsēns uzskata, ka Ritvars ir atklājums šajā konkursā un cer ar mūziķi satikties kādā muzikālā pasākumā. Žūrija ieteica Ritvaram turpināt nodarboties ar mūziku.

 

Žūrija viņu iepriekš ierindoja pirmajā vietā, bet skatītāji dziesmu “Who’s Counting?” novērtēja ar ceturto vietu. 

3. MADARA ar skaņdarbu “Esamība” – vienīgo dziesmu, kas šajā konkursā skan latviešu valodā:

Lai arī dziesma ir latviešu valodā, dziedātāja ieguvusi fanus arī ārzemēs, informēja DJ Rudd. Jolanta Gulbe-Paškeviča sacīja, ka priekšnesums kopumā uzlabojies. Jānis Lūsēns priekšnesumu baudīja, aizverot acis. Petri Mannonens norādīja, ka Madara uzņēmusies lielu risku, dziedot latviski, taču uzskata, ka risks varētu attaisnoties.

 

Talantīgo čellisti, kas šī instrumenta spēli apguvusi jau no bērnības, tostarp arī Amsterdamas konservatorijā un Briseles Karaliskajā konservatorijā, kā potenciālu uzvarētāju minējuši daudzi Eirovīzijas konkursa apskatnieki un fani ārvalstīs.

4. Dziedātāja Liene Greifāne ar dziesmu “Walk The Talk”: 

Pēc uzstāšanās Liene Greifāne atzina, ka bijusi ļoti satraukusies un tāpēc dziesmā ieskanējusies kāda šķība nots. Aicinot balsot par savu dziesmu, viņa skaidroja, ka dziesma ir par esamību un katram jāceļas kājās un jāmīl sava zeme.

 

Žūrija iepriekš viņu novērtēja ar pirmo vietu, bet skatītāji – ar trešo. 

5. Lauris Valters ar dziesmu “Lovers Bliss”: 

Pusfinālā Laura Valtera balss esot skanējusi labāk, uzsvēra DJ Rudd. Tā gan esot tikai maza nianse. Jolantai Gulbei-Paškevičai likās, ka dziedātājs ir noguris, bet viņš ir vienīgais "Supernovas" dalībnieks, kurš spējis enerģiju skaņdarba vidū pacelt. Petri Mannonens Lauri Valteru atceras no pērnā gada “Supernovas” un atzīst, ka šī gada dziesma ir daudz labāka, bet Jānis Lūsēns gaidīja, ka dziesmas jauda būs lielāka.

Skatītāji mūziķi iepriekš ierindoja ceturtajā vietā, savukārt žūrija slavēja Laura Valtera pieredzi, atzina, ka uz skatuves viņš jūtas kā zivs ūdenī, un novērtēja priekšnesumu ar otro vietu.

6. Edgars Kreilis, kurš izpildīs dziesmu “Younger Days”:

DJ Rudd slavēja dziesmas uzlabojumus un uzteica bekvokālistus. Viņaprāt, satraukums iespaidojis vokālo performanci. Petri Mannonens sacīja, ka dziesma ir mūsdienīga, tā varētu sasniegt plašu auditoriju. Arī Jolanta Gulbe-Paškeviča uzteica bekvokālu un bundzinieci un šis priekšnesums bijis spēcīgāks par iepriekšējo. Jānis Lūsēns gan ieteica dziesmā atrast kādu provokācijas momentu.

Pēc uzstāšanās pirmajā pusfinālā gan skatītāji, gan žūrija Edgaru Kreili ierindoja otrajā vietā, un vienīgo ievērojamo kritiku izpelnījās mūziķa šķietami vienkāršais skatuves tēls. 

7. Laura Rizzotto, izpildot dziesmu “Funny Girl”: 

Žūrija bija vienisprātis, ka Laura Rizzotto sevi ir lieliski pierādījusi un, viņuprāt, dziedātāja nepazustu arī uz Eirovīzijas skatuves. Žūrija uzteica, ka Laura atradusi dziesmai jaunu skanējumu un dziedātājai dots viss, lai Latviju pārstāvētu Eirovīzijā Portugālē.

Gan skatītāji, gan žūrija iepriekš novērtēja Lauras nesatricināmo pārliecību un talantu, ierindojot viņu trešās atlases kārtas pirmajā vietā.

8. Markus Riva ar dziesmu “This Time”: 

DJ Rudd juta aizsmakumu dziedātāja balsī, ko norakstīja uz stresu. “Skatāmies, kā panesam šo stresu,” sacīja DJ Rudd. Viņš gaidījis dziesmas progresu, taču sanācis neliels regress, problēmas ar intonāciju. Jolanta Gulbe-Paškeviča norādīja, ka dziedātājam ir spēcīga enerģija uz skatuves, viņš staro uz skatuves. Petri Mannonens pārliecināts, ka Markus Riva ir radīts lielākai skatuvei, bet Jānis Lūsēns priecājās par vakara labo noslēgumu.

 

Pēc Markus Riva uzstāšanās otrajā pusfinālā ne vien žūrija, bet arī skeptiskākie sociālo tīklu lietotāji slavēja mūziķa pārliecību un ievērojamo progresu, nosaucot to par viņa līdz šim labāko uzstāšanos “Supernovas” konkursā. Markus Riva finālā iekļuva, kad tehniskas kļūmes dēļ tika pārskatīti otrās atlases kārtas balsošanas rezultāti – izrādījās, ka mūziķis kopvērtējumā ieguvis otro vietu un saskaņā ar konkursa balsošanas nolikumu ir tiesīgs startēt finālā.

Eirovīzijas dziesmu konkurss 2018.gadā tiks rīkots Lisabonā. Konkursa fināls 12.maijā notiks arēnā MEO, bet pusfināli paredzēti 8.un 10.maijā. Portugālei uzvaru pērn konkursā Kijevā nodrošināja dziedātājs Salvadors Sobrals ar dziesmu "Amar Pelos Dois".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt