Kultūras ziņas

Top jaunā Vidzemes koncertzāle

Kultūras ziņas

Pasaulslavenais „Glena Millera orķestris" Rīgā

Šovakar Rīga staro

«Staro Rīga» šogad būs Eiropas kultūras galvaspilsētas noskaņās

No piektdienas līdz Valsts svētkiem, 18.novembrim, Latvijas galvaspilsētu tradicionāli izgaismos festivāls „Staro Rīga". Festivāla devīze šogad ir „Ieslēdz prieku!" un tas aizritēs gaidāmā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada noskaņās.

Četrus vakarus rudenīgi tumšo Rīgu piepildīs vairāk nekā 30 dažādu gaismas objektu, daudzos no kuriem varēs un pat vajadzēs iesaistīties arī pašiem apmeklētājiem.

„Staro Rīga" pamata maršruts šogad būs pilsētas centrālā ass no Daugavmalas līdz pat Juglai. Piemēram, Strēlnieku laukumā būs redzams Rīgā vēl nekad nerādītais „Aerodium" šovs, kur gaisa akrobāti lidos 15 metru augstumā ar Latvijas karogu.

Doma laukumā katrs varēs pielikt roku projekciju veidošanā uz Radio mājas sienas. Pēterbaznīcā notiks audiovizuāls uzvedums „Pētera sapnis", bet Centrāltirgū būs skatāma video un skaņas instalācija „Māras mielasts".

„Staro Rīga" objekti būs arī Esplanādē, Miera ielā un Kalnciema kvartālā, pie Dailes teātra, uz VEF kultūras pils fasādes, Teikas vidusskolā, Strazdumuižā, Ziemeļblāzmā un citur. „Staros" arī Saeimas nams un Ministru Kabinets.

Lai gan vēriena ziņā „Staro Rīga" festivāls gan šoreiz būs pieticīgāks nekā citus gadus, jau janvāra beigās, gaidāms tā „speciālizlaidums" par godu Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti