Kultūras ziņas

Rīgā uzstājas Klasiskās mūzikas «rokzvaigzne»

Kultūras ziņas

Rakstnieku piedzīvojumu filmas un stāsti

Izgaismos arī Ģertrūdes baznīcu

«Staro Rīga» laikā izgaismos arī Veco Sv.Ģertrūdes baznīcu

Jau astoto gadu Latvijas valsts svētku nedēļā Rīgā notiks gaismas festivāls “Staro Rīga”. Šogad kopumā varēsiet aplūkot 42 gaismas objektus, to skaitā arī Veco Svētās Ģertrūdes baznīcu, kas gaismas festivāla norises vietu sarakstā iekļauta pirmo reizi.

Festivālā “Staro Rīga” pirmo reizi tiks izgaismota Rīgas Vecā Sv. Ģertrūdes baznīca.  Ērika Ešenvalda skaņdarba “Dvēseles dziesma” pavadījumā tiks izgaismot baznīcas fasāde.

Visi iepriekšējie “Staro Rīga” festivāli ir beigušies 18. novembrī, bet šoreiz ir otrādi – gaismas festivāls valsts dzimšanas dienas pievakarē tikai sāksies. Un šī gada festivāla tēma ir “Gaismu sauca… Latvijas māju sajūtu meklējot”.

“Šī gada festivāla ģeogrāfija ir mazliet savādāka,” saka festivāla “Staro Rīga” kuratore Diāna Čivle. “Galvenie objekti ir izvietoti uz Brīvības ielas. Un tie, kas grib redzēt visus pamatobjektus, nostaigāt no krastmalas līdz par Ģertrūdes baznīcai, kur mēs šobrīd stāvam, tas ir mūsu beidzamais objekts mūsu virknē. Visi pamatprogrammas objekti stāsta par kādu no Latvijas mājas sajūtām, ar ko ir dalījušies visi Rīgas un Latvijas iedzīvotāji.”

Kā atklāj Ģertrūdes baznīcas projekta autori, skaņdarba “Dvēseles dziesma” vēstījums šobrīd ir aktuāls ne tikai Latvijā, ņemot vērā jaunākos notikumus pasaulē. Uz baznīcas fasādes ir ļoti daudz dažādu elementu, kuriem ir katram savs simboliskais vēstījums, piemēram, pulkstenis vai atvērtas durvis. Visi šie fasādes elementi caur gaismas un mūzikas elementiem būs akcentēti gaismas festivālā.

“Ir diezgan sarežģīti strādāt ar ļoti nozīmīgu mūziku un tajā pašā laikā attēlot to uz baznīcas fasādes, tas man liekas ir ļoti sarežģīti un tajā pašā laikā liels izaicinājums,” norāda gaismu mākslinieks Egils Kupčs. “Vislabākais, ja katrs atnāks apskatīties un atradīs kaut vai kaut ko, ko viņš atpazīst tajā un tās četras minūtes, kamēr iet šis skaņdarbs padomās par garīgumu, par Latvijas mājas sajūtu, es domāju, ka tas jau būs vien ļoti daudz.”

Gaismas festivālā par mākslinieku var kļūt ikviens Rīgas iedzīvotājs, jo pilsētnieki 18. novembrī un pārējās festivāla dienās aicināti izgaismot savas mājas logus.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti