4. studija

«Simts gadu lapas ir dzītas, simts gadu vainagos vītas». Lipkes ozols

4. studija

Valmierieši gaida Štromberga uzvaru

Šortu krāsa palīdz uzvarēt!

Sportistu veiksmei palīdz arī māņticīgi ticējumi

Lai veiksme nepamestu, pirms sacensībām sportisti izmanto arī dažādas māņticīgas tradīcijas un svēti tic, ka uzvaru vai zaudējumu var noteikt gan šortu krāsa, gan tas, kurā kājā vispirms uzvilkta zeķe. Pat tie, kuri sevi par māņticīgiem neuzskata, atzīst, ka noteiktu lietu kārtību gan ievēro.

Piemēram, pludmales volejbolists Jānis Šmēdiņš pusotru stundu pirms spēles labprāt viens pats iedzer kafejnīcā kafiju. Savukārt viņa pārinieks Aleksandrs Samoilovs atzīst, ka it kā nav māņticīgs, bet tajā pašā laikā likteni provocēt negrib.

Ja ir šorti, ar kuriem spēle neiet, tad jāvelk citi, vai arī aproces jāizvēlas veiksmīgās, pastāstīja Samoilovs. Vai arī, ja kas aizmirstas viesnīcā, tad neatgriezties atpakaļ. Savukārt pirmsspēles rituāli sportistiem palīdz koncentrēties, lai domas nešaudītos apkārt, bet būtu kā lāzers un vadītu uz vienu punktu

"Arēnā Rīga" pēc bijušā Rīgas "Dinamo" kapteiņa Sanda Ozoliņa vēlēšanās savulaik ledus meistars pretinieku vārtos iesaldējis 21 santīmu, un tas palīdzējis uzveikt vareno Sanktpēterburgas SKA. Īpašu lietu kārtību centies ievērot bijušais "Dinamo" treneris Jūliuss Šuplers. Ja spēles dienā kāds noparkoja mašīnu viņam paredzētajā vietā un sekoja zaudējums, vainīgais trenerim nebija ilgi jāmeklē.

Arī naudas darījumi sacensību dienā nav pieņemami - ne rēķinus maksāt, ne parādus kārtot. Tāpat arī nedāvināt trenerim dāvanas, it īpaši kaklasaiti, lai zaudējuma gadījumā nebūtu uz ko vainu novelt. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti