Dienas ziņas

Vēstures skolotāju lauku seminārs Kazdangā

Dienas ziņas

Kooperēšanās palīdz mājražotājiem

Rubenes baznīcā priecē lilijas un flokši

Spītējot sliktajiem laika apstākļiem, Rubenes baznīcā tradicionālā ziedu izstāde

Šī vasara puķkopjiem nav tā labvēlīgākā, stāsta liliju un flokšu audzētājas, kas atsaukušās aicinājumam savus ziedus izstādīt Kocēnu novada Rubenes baznīcā.

Ir pārāk vēss un pietrūkst saules, daudz ziedu joprojām ir pumpuros. Tomēr tradicionālā izstāde ir sarīkota un puķumīļi var priecāties par apkārtnes dārzos izaugušo skaistumu.

Šis ir trešais gads, kopš vasaras vidū tiek rīkoti Rubenes ciema svētki, un jau tradicionāli tos atklāj ar ziedu izstādi baznīcā. Pasākuma rīkotāji stāsta, ka apkārtnē ir daudz iekoptu dārzu un puķu audzētāji arī labprāt piekrīt savu veikumu parādīt plašākam skatītāju lokam.

„Izstādei sākoties, kad ienāca un ieraudzīja, no kura dārza ir  - vai!, tas man tepat blakus ir. Varbūt ikdienā mēs paskrienam garām tam visam,” atzīmē svētku rīkotājs Raivis Kiršs.

Izstādi atklājot, Rubenes draudzes mācītājs atzina, ka lilijas ir vienīgie ziedi, kas pieminēti Bībelē. Liliju audzētāji par to nemaz nebrīnās, slavējot šī zieda skaistumu un cēlumu. „Es varu pie katras stāvēt un priecāties un gaidīt, kad uzziedēs. Un šogad ir tas īpatnējais gads, kad vēl nav uz jūlija beigām saziedējušas visas lilijas. Citreiz jau ir noziedējušas. Tā kā vēl ir pumpurā un gaidu, kad kura atvērsies,” norādīja liliju audzētāja Daiga Priedīte.

Tālāku ceļu uz Rubeni mērojuši izstādē apskatāmie flokši. Tie nākuši no Smiltenes puses, no Ērikas Trifanovas dārza, kurā pavisam aug 176 dažādu nokrāsu flokši, lielākā daļa viņas pašas selekcionēti. Audzētāja stāsta, ka flokšus atceras vēl no savas bērnības un pēdējā laikā tie no nepelnītas aizmirstības atkal parādās arvien vairāk dārzos. „Flokši nāk atpakaļ modē. Tas priecē, jo, runājot par mūsu mājām, kopš apzinos to, kas auga mammas un vecmāmiņas dārzā, ir vienmēr flokši bijuši,” uzsver Trifanova.

Ērikas kundze stāsta, ka nu viņas selekcionētās flokšu šķirnes iekļautas arī Salaspils botāniskā dārza kolekcijā. „Viņu kolekcijā pāri par 30 manas šķirnītes, manas selekcionētās šķirnītes. Es esmu priecīga, ka tajā laikā, kad es sēdēšu uz mākoņa maliņas, tad es Salaspilī vismaz savus flokšus redzēšu,” pauž Trifanova.

Rubenes ciema svētku ietvaros pie baznīcas plānots nakts koncerts, arī tad apmeklētāji varēs priecāties un izsmaržot flokšus un lilijas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti