Šova «Kurš ir kurš?» dalībnieki: ar trīcošām rokām un tauriņiem vēderā

9. decembra šovā "Kurš ir kurš?" profesijas minēja  Dailes teātra aktieris Artūrs Dīcis un režisors Dmitrijs Petrenko, kā arī māsas – žurnālistes Ieva Alberte un Kristīne Vilīte. Lsm.lv piedāvā ieskatīties, kādas sajūtas, piedaloties šovā, bija profesiju pārstāvjiem un kā tiem veicās iejusties profesijās. 

Dārzniekam trīc rokas

“Dalība šovā bija negaidīts pārsteigums. Šovam mani ieteica darba priekšnieks. Tas bija kādas ļoti saulainas pēcpusdienas zvans, atrodoties augstu kokā Maskačkas pagalmos. No sākuma nezināju, ko atbildēt, jo bija jādodas komandējumā uz Norvēģiju. Viss nokārtojās, un no komandējuma atgriezos stundu pirms dalībnieku tikšanās,” tā dalību “Kurš ir kurš?” šovā atceras Guntars Mozuļčiks, kas dzimis Preiļos. “Šova laikā ieguvu nelielu ieskatu televīzijas aizkulišu dzīvē, iepazinos ar ļoti atraktīviem un radošiem cilvēkiem”. Žūrija Guntaru izvēlējās drēbnieka eksperimentam, par ko Guntaram ir spilgtas atmiņas:

Eksperte, kurai bija jānoņem mēri, bija ļoti provocējoša, un līdz ar to bija grūti koncentrēties. Kad bija jāpiegriež pančo, nedaudz apjuku, jo pēkšņi nevarēju atrast otru piegrieznes daļu. Par laimi šova vadītāja Zane mani izglāba.

Rokas trīcēja, bet rezultāts bija pat uzmērāms”. Guntars ar eksperimentu tika galā lieliski, jo īstajā dzīvē viņa nodarbošanās ir tālu no šīs, jo Guntars ir dārznieks.

Studijā truši!

“Biju ļoti pārsteigts un nedomāju, ka tas pasākums ir tik nopietns, jo nācās pat apmeklēt privātstundas tango dejošanā!” tā savu dalību šovā “Kurš ir kurš?” atceras Ojārs Narvils no Codes Bauskas novadā. “Par drēbnieka profesiju neuztraucos, jo jaunībā pats šuvu sev bikses. Dārznieks - tā arī ir mana ikdiena. Fizioterapeita iemaņas apguvu no meitas, jo viņa strādā par fizioterapeiti. Arī ar muzikālās audzinātājas uzdevumu būtu ticis galā, jo jaunībā pats vadīju estrādes instrumentālo ansambli.”

Pēc profesijas Ojārs ir galdnieks, bet viņa nodarbošanās saistīta ar tūrismu. Nu jau astoņus gadus viņš ir truškopis, lopkopis un tūrisma gids paša izveidotajā Trušu pilsētiņā.

Izbauda mirkli

“Prieks, pārsteigums, satraukums, varbūt arī bailes, taču lepnums par to, ka es varu būt Latvijas Televīzijā,” šādas sajūtas pārņēma šova “Kurš ir kurš?” dalībnieci Lāsmu Streiķi, kura ir gan rīdziniece, gan agloniete. “Izbaudīju mirkli, kad esmu Latvijas centrā.

Man patīk būt uzmanības centrā, tāpēc pilnībā izbaudīju šo sajūtu,” atminas Lāsma, iejuzdamās muzikālās audzinātājas eksperimentā: “Izpaudos kā aktrise!”

Un Lāsma izpaudās lieliski, kaut arī žūrija izvēlējās viņu testēt īstajā profesijā. Lāsma ir mūzikas skolotāja pirmsskolā, vokālais pedagogs - sākumskolā, kā arī ansambļu vadītāja bērniem, pusaudžiem un jauniešiem līdz 25 gadu vecumam.

Dejot tango - avantūra

“Tās bija pozitīvas emocijas!” tā savu dalību šovā “Kurš ir kurš?” atceras valmierietis Eduards Kovtuns. Viņu žūrija izvēlējās tango dejotāja eksperimentam, par ko Eduards saka:

“Šo uzdevumu atceros kā avantūru. Jūtas par šo izvēli bija dalītas, jo neesmu piedzimis ar tango satvērienu, līdz ar to nebiju pilnībā pārliecināts, vai tikšu galā ar šo uzdevumu”.

Taču viņam izdevās ļoti labi: “Nezinu, vai tas bija uztraukumā radies adrenalīns, bet es spēju sakoncentrēties un veikt uzdevumu, pat nedaudz izbaudot to”. Pats bijis vairāk gatavs truškopja eksperimentam, jo flora un fauna vienmēr ir bijusi tuva. Īstajā dzīvē Eduards ir viens no retajiem skroderiem vīriešiem Latvijā, kura profesionalitāti novērtē ne tikai valmierieši.

Manikīre par fizioterapeiti

“Izbaudīju katru mirkli. Fantastiska, nepiespiesta gaisotne!” tā savu dalību šovā “Kurš ir kurš?” atceras rīdziniece Ilona Gintere. Fizioterapeita eksperiments bija tas, kurā žūrija izvēlējās Ilonu. “Jutos pārliecināta, jo pati eju pie fizioterapeita,” stāsta Ilona.

“Izbaudīju ļoti lielu interesi par sevi. Uzzināju, ko cilvēki no malas domā par mani. Bija interesanti parādīt visas iemaņas, ko esmu apguvusi pie fizioterapeita. Baiļu nebija, bet sākumā izjutu satraukumu kā taureņus vēderā. Vēlāk pat nemanīju, ka filmē.”

Un Ilona veicās ļoti labi. Īstajā dzīvē viņa ir manikīra meistare un sagādā prieku dāmām nu jau 17 gadu garumā.

No cilvēkiem pie augiem

“Bija daudz jauku un pie reizes jautru mirkļu,” tā savu dalību šovā “Kurš ir kurš?” atceras aizkraukliete Līga Zenfa.

“Tas bija Mērfija likums, ka mani izvēlējās dārznieka eksperimentam, kuram visvairāk nebiju gatava un kuru vissliktāk pārzināju.”

Tomēr gods godam Līga noturējās varonīgi līdz galam, kaut arī pati ar smaidu atceras kuriozu: “Pati savā stāstījumā nonācu pretrunās. Pateicu, ka buksis iegūst formu pēc diviem gadiem, bet tas taču ir divgadīgs augs!” Īstajā dzīvē Līga nu jau 12 gadus ir sertificēta fizioterapeite, kas palīdz cilvēkiem tikt galā ar muguras sāpēm, galvas sāpēm, reiboņiem, atkopties pēc traumām un operācijām un sagatavot jaunās māmiņas dzemdībām.

Varbūt arī tu gribi izcelt kādu interesantu, noderīgu, īpašu vai pavisam vienkāršu, bet izcilu profesiju? Iesūti fotogrāfiju vai video ar interesantām profesijām, par kurām varbūt vēl nezinām! Izmanto aplikāciju LSM reportieris! Lejupielādē to lietotņu veikalā App Store (iOS ierīču lietotājiem) un Google Play (Android ierīču lietotājiem). 

Aplikācijā izmanto iespēju ievietot nelielu aprakstu par iesūtīto foto vai video!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti