Somijas simtgades piknikā Kuldīgā iepazīst somu tradīcijas un kultūru

Savas valsts neatkarības simtgadei gatavojas ne tikai Latvijā. Somija šo nozīmīgo gadskārtu sagaidīs jau šogad – 6.decembrī. Simt dienu iepriekš, kas ir augusta pēdējās nedēļas nogale, šai valstī ir lielas svinības ar āra piknikiem un ugunskuriem. Lai būtu kopā ar kaimiņvalsti šais svētkos, arī Kuldīgā notika somu simtgades pikniks.

Mazliet pārsteigti par Ziemassvētku vecīša parādīšanos augusta beigās, mazie tomēr nelaiž garām iespēju ar viņu sarokoties un uzrakstīt vēstuli.

Kuldīgas pilsētas dārzs pārtapis par lielu pinkika vietu, kuru pamazām pārņem ēdiena smarža no desiņām, ceptiem kartupeļiem, katliņos vārās zirņu zupa un gaļas bumbiņas sinepju mērcē.

Ne viens vien pārsteigts, ka Karēlijas pīrāgs ir līdzīgs sklandrausim, haskiji atgādina par Somijā populārajiem pajūgu braucieniem, arī tas, ka populārā virtuālā spēle Dusmīgie putni radusies Somijā, daudziem ir jaunums. Te, skandējot somu melodijas, satiekam arī Marko Ojalu, kurš Latvijā dzīvo jau 17 gadu.

"Brīnišķīgi, es jūtos godināts, arī pats izglītošos šovakar, jo noteikti ir lietas, ko neatceros no Somijas," atzīst pasākuma dalībnieks Marko Ojala.

Kāda cita radošā darbnīca iepazīstina ar Somijas rakstnieces Tūves Jānsones radīto populāro trollīša Mumina tēlu. Uzrunātie pasākuma dalībnieki atzina – par savu kaimiņvalsti Somiju zinājuši maz. 

Somija savas neatkarības simtgadi svinēs šā gada 6.decembrī, bet tā kā tad ir ziema, tad lielas svinības ar ugunskuriem un āra piknikiem norit 100 dienu iepriekš, augusta pēdējās nedēļas nogalē. Aicinājumam pievienoties svinēšanai atsaucies arī Kuldīgas novads, vairāk ar kaimiņvalsti iepazīstinot Latvijas iedzīvotājus.

"Unikālo simtgadi svinēsim gan ar lietuviešie, gan igauņiem, gan savi arī mums - šogad 6.decembrī, bet šodien vairāk tautas svētki," saka Kuldīgas kultūras centra direktore Inta Burnevica.

Somi esot autori arī netradicionālām sacensībām, piemēram, zābaku mešanā un sievu nešanā, viņi esot arī lielākie kafijas dzērāji pasaulē.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Izklaide
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti