Panorāma

Vecpiebalgā zonējumu nemaina

Panorāma

«Pelēkā zona» - vai ir uzlabojumi?

Latvijā – Muzeju nakts 2016

Šogad Muzeju naktī durvis ver rekordliels muzeju skaits – 150

Sestdien Latvijā notiek Muzeju nakts, kad lielākā daļa muzeju būs pieejami apmeklētājiem bez maksas. Pārsvarā muzeji būs atvērti līdz pulksten vieniem naktī.

Šogad akcijā piedalās 150 muzeji dažādās Latvijas vietās, kas ir lielākais muzeju skaits kopš akcijas sākuma 2005.gadā.

“Šī tradīcija ir augusi, izaugusi, nostiprinājusies. Ja 2005.gadā, kad Latvijā pirmo reizi mēs atzīmējām Muzeju nakti, piedalījās 54 muzeji un tika reģistrēti aptuveni 65 000 apmeklējumu, tad šajā gadā savu dalību ir pieteikuši 150 muzeji. Un jau kopš 2007.gada, pāris gadus pēc pasākuma sākuma, aptuveni 200 000 apmeklējumi tiek reģistrēti šajā vakarā, kad cilvēki apmeklē muzeju,” stāsta Kultūras ministrijas Kultūrpolitikas departamenta Muzeju nodaļas vadītājs Jānis Garjāns.

Pievakarē rosība jau valda pie Imanta Ziedoņa muzeja Rīgā, kur visi apmeklētāji varēs iepazīt "Z-faktoru", kas līdz pasākumam vēl ir noslēpums. Pirmoreiz Muzeju naktī varēs apskatīt arī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja jauno pastāvīgo ekspozīciju. Interesants piedāvājums ir Kara muzejam, piedāvājot iepazīt "Durvju kaleidoskopu", kas paver skatu uz dažādiem notikumiem. Ārpus Rīgas centra interesants piedāvājums ir Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra muzejam Tvaika ielā, Rīgas Stradiņa universitātes, kā arī Boļeslava Sloskāna muzejam Katoļu ģimnāzijas teritorijā.

Muzeju naktī apmeklētājiem piedāvā plašu izvēli

Šajā gadā akcijā piedalās 44 muzeji Rīgā un vairāk nekā 100 muzeji reģionos. “Pasākums ir tiešām aptvēris visu Latvijas teritoriju. Un tas lielākais piedāvājums, ja runājam par reģioniem, ir Vidzemē – 41 muzejs mums ir pieteicies, 27 muzeji Kurzemē. Zemgalē un Latgalē attiecīgi ir 15 un 14 muzeji,” stāsta ministrijas pārstāvis.

Dažiem muzejiem šī nakts būs sava veida pirmais iznāciens. Piemēram, pirmo reizi Muzeju naktī piedalīsies Imanta Ziedoņa muzejs – vēl topošs muzejs, kurš vēl nav īsti publiski uzsācis savu darbību, bet tas aicinās iegriezties savā Rīgas birojā Aldara ielā 5, lai pastāstītu par savām iecerēm.

Kultūras ministrijas Kultūrpolitikas departamenta Muzeju nodaļas vadītājs Jānis Garjāns
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt