Smilšu skulptūru festivālā Jelgavā uzvarējusi Latvijas māksliniece

9.Starptautiskajā smilšu skulptūru festivālā "SummerSigns 2015" Jelgavā pirmo vietu ieguvusi Latvijas māksliniece Agnese Rudzīte-Kirillova, pavēstīja Jelgavas pilsētas pašvaldības pārstāve Marta Zīverte.

Ir noskaidroti 9. Starptautiskā smilšu skulptūru festivāla „Summer Signs 2015” laureāti. Šogad festivāls Jelgavā vienkopus pulcēja 15 profesionālus māksliniekus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievija, Ungārija, Bulgārija, Francijas, Turcijas, Ukrainas, Polijas, Somijas un Ķīna, kuri vairāk kā 900 tonnas smilšu pārvērta mākslas darbos par tēmu – "Nākotne pēc 750 gadiem."

Ir paziņoti smilšu skulptūru konkursa laureāti:

1.VIETA

Agnese Rudzīte – Kirillova/ Latvija. „Nākotnes atlanti”

Publicitātes attēls

Iedvesma idejai rasta jaunākajos zinātnes sasniegumos, kas ļautu cilvēkam ietērpties robotu kostīmos un paveikt krietni smagākus darbus nekā dabiskā veidā. Iespējams, nākotnē mitoloģiskie tēli Atlanti vairs nebūs tikai fantāzija, bet reālas cilvēka spējas.

2.VIETA

Aleksandrs Skarednovs/ Krievija. „Sastinguši pagātnē”

Publicitātes attēls

Nākotne. Cilvēce attīstās, pēta jaunas planētas, lido caur kosmosa putekļu mākoņiem. Vienīgi primitīvas ciltis paliek tajā pašā attīstības līmenī.

3.VIETA

Irina Taflevskaya/ Ukraina. „Tiekšanās”

Publicitātes attēls

Nākotnē droši vien būs daudz dažādu lietu, ko mēs spēsim paveikt. Bet, kura no tām man šķiet vissvarīgākā? Jau šobrīd mēs esam pieraduši paļauties uz mašīnām un ierīcēm un esam atkarīgi no tām. Domāju, ka nākotnē mēs visvairāk gribētu ceļot laikā — nokļūt pasaulē, kurā cilvēki bija brīvi un dabīgi.

ŽŪRIJAS SIMPĀTIJU BALVA

Eda Kaytan/ Turcija,. „Neapzinoties”. Cilvēki kaut kādā veidā gatavo savu nākotni, bet neapzinās, ko nodara dabai, iztēlojoties 750 gadu tālu nākotni zinātniski fantastisku filmu ietekmē.

ŽŪRIJAS SIMPĀTIJU BALVA

Andrey Koshelev/ Krievija. „Kad debesis kļūs par mājām”. Tuvākajā nākotnē mēs neaprobežosimies ar lidošanu vien. Debesis mums būs mājas.

"IGATE" SIMPĀTIJU BALVA

Henry Timusk/ Igaunija. "Miera nesējs". Vienmēr ir kāds, kurš staigā pa pasauli un visur sēj miera sēklas.

AS „GJENSIDIGE BALTIC” SIMPĀTIJU BALVA

Sanita Rāviņa/ Latvija. „Mākslīgais intelekts”. Tehnoloģijas straujā attīstība.

Festivāls norisināsies no 23. līdz 24. maijam, aicinām baudīt kultūras programmu gan lieliem, gan maziem.

Sekojiet līdz informācijai par plānotajiem atpūtas un izklaides pasākumiem skulptūru parkā: www.festivali.jelgava.lv vai https://www.facebook.com/SmilsuSkulpturuFestivals

Festivālu organizē Jelgavas pilsētas dome un pašvaldības iestāde „Kultūra” ar ģenerālsponsoru ceļu būvniecības sabiedrības „Igate” un atbalstītājiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt