Slīteres ceļotāju dienās šogad akcents uz ēdamlietām

Lai iepazītu īpašo Slīteres dabu un lībiešu kultūru un tradīcijas, sestdien un svētdien Kurzemes pusē notiks jau sestās Slīteres ceļotāju dienas. Būs iespēja doties pārgājienos kopā ar erudītiem dabas pētniekiem – sēņu pētnieci Initu Danieli, purvu pētnieci Līgu Strazdiņu un citiem.

Tāpat kopā ar vietējiem lībiešiem varēs iepazīt Ziemeļkurzemes piekrastes kultūras mantojumu. Šajās Slīteres ceļotāju dienās īpašs akcents likts uz ēdamlietu izzināšanu.

Pasākumi notiks gan pie Šlīteres bākas, gan Mazirbē pie Lībiešu tautas nama, gan Kolkā, stāsta Dundagas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Alanda Pūliņa.

„Ēdamlietas – tas ir gan lībiešu kulinārais mantojums, kas ir tas raksturīgākais mūsu pusē, gan, protams, visa dzīvā daba. Arī tur var izzināt visas barības ķēdes. Un par to, kurš kuru apēd, stāstīs pieaicināti labi speciālisti katrs savā jomā. Pulcēšanās centrs šogad ir vienā no senākajām Kolkas saimniecībām „Ūši”, kur no plkst.15 būs gan tirdziņš, gan Valtera restorāna pavāri ar ļoti gardiem ēdieniem, gan dziedāšana un dancošana,” stāsta Pūliņa.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti