Skrituļslidotājs Bardelis sasniedz Ginesa rekorda brauciena finišu (papildināts)

Skrituļslidotājs Kārlis Bardelis otrdien, mazliet pirms 17.00 pēc Latvijas laika sasniedzis Gibraltāru, tādējādi viņam ir izdevies šķērsot Eiropu ar skrituļslidām no Norvēģijas līdz Gibraltāram.

To Bardelis otrdien apliecināja Latvijas Radio raidījumam „Pēcpusdiena".

Braucienā no Nordkapa Norvēģijā līdz Gibraltāram Spānijā Kārlis ir noslidojis 6200 kilometrus, pieveicot vidēji 100 kilometrus dienā un šķērsojis 11 valstis. Viņa vidējais ātrums brauciena laikā bija aptuveni 17 km/h, bet maksimālais ātrums nobraucienos no kalna sasniedza gandrīz 70 km/h. Pēc garā ceļa Kārli Gibraltārā sagaidīja tuvinieki un draugi.

Bardelis pauda, ka neesot ļoti noguris un jūtas pārpilns pozitīvām emocijām. „Nedomāju par tukšumu [kas bija ceļā] (..) Visas 60 dienas bija brīnišķīgas sajūtas. Visu laiku bija pozitīvas emocijas," saka Bardelis.

"Sajūtas īpaši neatšķiras no tām, kas bijušas citas ceļojuma dienas," pēc finiša sajūtas vārdos mēģina ietērpt Kārlis. "Ir tāda lidojums sajūta, ka tu vienkārši planē - kādu dienu augstāk, kādu zemāk, visu laiku tu esi virs zemes un tā sajūta nav mani pametusi visas 60 dienas."

Vidējais ceļa garums katru dienu bija aptuveni 100 kilometri. Dažreiz ceļa remontu vai pavadošā kempera tehnisko problēmu dēļ gan dienas rezultāts bija tikai pāris desmiti kilometru. Pēdējo nedēļu norma bija 110 kilometri dienā, savukārt pēdējās dienas pirms finiša Kārlis iedzina, veicot 120 un pat 126 kilometrus vienā dienā. Uz grants ceļa Kārļa vidējais ātrums nepārsniedza dažus kilometrus stundā. Savukārt ātruma rekords ir nepilni 70 kilometri stundā, braucot pa nogāzi uz leju.

Kārlis slidoja ar „Powerslide Nordic skate" skrituļslidām un atspērās ar īpaši vieglajām LEKI karbona nūjām. Papildus trim ēdienreizēm dienā enerģiju Kārlis uzņēma ar „Isostar" batoniņiem un enerģijas dzērieniem. Pēc „Garmin" pulksteņa datiem dienā Kārlis patērēja aptuveni 3500 kalorijas. Divas reizes Kārlis guva nelielas traumas, paslīdot uz slidena, slapja asfalta Francijā un bremžu defekta dēļ nokrītot kalnainā apvidū Beļģijā. Pēdējās divas brauciena nedēļas Kārļa ceļu apgrūtināja sāpes potītē, kuru viņš pirms diviem gadiem salauza, neveiksmīgi mēģinot uzkāpt sasalušā ūdenskritumā Norvēģijā.

Kārļa ceļš tiks pieteikts arī Ginesa rekordam kā garākais brauciens ar skrituļslidām. Viņš atzina, lai reģistrētu braucienu Ginesa rekordam vēl ir jāizdara daudz lietu. Savukārt notikumus garā ceļa laikā atspoguļos filma.

Skaitļi:

Kopējais ceļa garums 6200 km

Vidējais ātrums 17 km/h

Ātrākais ātrums 70 km/h

Salauztas nūjas 8

Nomainīti ritenīši 24

Šķērsotās valstis: 11 (Norvēģija, Somija, Zviedrija, Dānija, Vācija, Beļģija, Nīderlande, Luksemburga, Francija, Spānija, Gibraltārs (Lielbritānija)).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti