Skrējējus Brīvības ielā sagaidīs «Kultūras kilometrs»

Svētdien "Nordea Rīgas maratonā" piedalīsies vairāk nekā 23 000 dalībnieku no 65 pasaules valstīm. Dalībnieku skaits pārspējis pagājušā gada rādītājus, bet sacensībās startējošo ārzemju skrējēju skaits pieaudzis par 30%.

Saistībā ar Rīgas kā kultūras galvaspilsētas statusu šogad Rīgas maratonā iekļauts simbolisks "Kultūras kilometrs", kas atradīsies posmā no Brīvības pieminekļa līdz Stabu ielai.

Pie Brīvības pieminekļa, atbalstot un uzmundrinot Nordea Rīgas maratona dalībniekus un par godu Eiropas Kultūras galvaspilsētai, tiks veidots jauns Ginesa rekords "Deja ar visvairāk trejdekšņiem". Trejdeksnis, kas pirmoreiz rakstos minēts 18.gadsimtā, nav nevienai citai tautai – šis unikālais instruments simboliski uzsvērs Latvijas kultūras mantojuma identitāti, kā arī demonstrēs dejotāju kustības varenību.

Ginesa rekordu "Deja ar visvairāk trejdekšņiem" plkst. 13:00 dejotāji centīsies sasniegt, gaidot 2014.gada lielāko dziesmu un deju notikumu - lieluzvedumu "Lec, Saulīte" Mežaparka estrādē.

Par rekorda dejas skaņdarbu izvēlēta dziesma "Saulītes peldināšana", kas Triju zvaigžņu ordeņa kavaliera horeogrāfa Jāņa Ērgļa vadībā 18.maijā piedzīvos savu pirmatskaņojumu.

Rekords un "Kultūras goda sardze" tiek veidoti sadarbībā ar Dziesmu svētku biedrību.

Ginesa rekorda sasniegšanā aicināti piedalīties deju kolektīvi no visas Latvijas - dalībnieki aicināti ierasties tautas tērpos un tautumeitas aicinātas līdzi ņemt trejdekšņus. Rekordā iespējams piedalīties ikvienam rīdziniekam vai pilsētas viesim, kam mājās ir trejdeksnis.

Elizabetes un Brīvības ielas krustojumā skrējējus un līdzjutējus izklaidēs "Kultūras kilometra" Nordea skatuve, kurā no 1914.gada līdz 2014.gadam populārākie hiti skanēs populāru Latvijas skatuves mākslinieku Intara Busuļa, Aijas Andrejevas, Aija Vītoliņas (Amber), Daumanta Kalniņa, Gintas Krievkalnas un Emīla Balcera izpildījumā.

Skrējēji un skatītāji tiks uzmundrināti ar ikvienam atpazīstamām dziesmām latviešu, krievu, angļu un citās valodās, kuras klausījās mūsu vecmāmiņas, mūsu tēti, mēs paši un mūsu bērni.

Dažādi Brīvības ielas nosaukumi, kas mainījušies līdz ar varas maiņām dažādos laikmetos visa gadsimta garumā, kā arī ar dažādu performanču, vēsturisku citātu un publisko runu fragmentu atskaņošana ļaus dalībniekiem un skatītājiem iejusties dažādu vēsturisko laikmetu atmosfērā.

Mūzikas punkti trasē plānoti gan 11.novembra krastmalā, kur saimniekos DJ Toms Grēviņš, gan vēl 15 vietās trasē, kur DJ lomā iejutīsies Uģis Joksts, Dīvs Reiznieks, Dace Grimze, Māra Kampernova un citas sabiedrībā populāras personības. Katra mūzikas punkta vadmotīvs šogad būs pieskaņots kādai no valstīm, kuru skrējēji Rīgā ierodas viskuplākajā skaitā – no Somijas un Igaunijas līdz Lietuvai, Itālijai, Vācijai, Krievijai un Francijai. Par godu Latvijas dalības NATO desmitgadei, skrējiena dalībniekus pie Aizsardzības ministrijas K.Valdemāra un Elizabetes ielas stūrī iepriecinās Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestris.

Skrējiena laikā dalībnieki varēs saņemt savu līdzjutēju sveicienus uz lielā ekrāna Tērbatas un Brīvības ielas stūrī. Pateicoties čipu tehnoloģijai, skrējējiem adresētie sveicieni uz lielā ekrāna tiks pārraidīti brīdī, kad skrējējs tuvosies lielajam ekrānam uz Brīvības ielas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti