Dienas ziņas

Policija turpina plašus reidus

Dienas ziņas

Aicina pārskatīt Ugunsdzēsības noteikumu grozījumus

Skaņākalnā iemirdzas sveču mežs

Skaņākalnā iemirdzas sveču mežs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Gandrīz 6000 sveču liesmiņu šogad Pirmajos Ziemassvētkos izgaismoja Skaņākalna dabas parka takas, kur ikviens var izbaudīt nesteidzīgu pastaigu un ieklausīties meža skaņās. Savukārt, nonākot Salacas upes krastā pie Skaņākalna klints, apmeklētājiem pavērās sveču meža centrālais laukums, kur tradicionālās dziesmas un ēdieni sasildīja ikkatru apmeklētāju.

Skaņākalna dabas parka Sveču mežs tradicionāli rīkots jau trešo gadu, un arī šogad Pirmo Ziemassvētku atzīmēšana pulcēja gan tuvus gan tālus viesus. Teju trīs kilometru garo meža taku izgaismoja 5890 sveces, kuras veda uz Skaņākalna dabas koncertzāli ar spēcīgāko atbalsi Latvijā.

“Šeit es esmu bijusi, bet sveču mežā pirmo reizi. Sajūtas ļoti jaukas. Patīk, ka šeit ir gaišs, mierīgs, kluss,” saka Ailita, viņa atbraukusi no Gulbenes novada.

Mazsalacietis Andris: “Mēs kā iedzimtie jūtamies ļoti skaisti un labi. Vismaz reizi gadā tāds ļoti jauks pasākums, kas visus cilvēkus apvieno un izceļ Mazsalacas skaistumu.”

Viņam piebalso Ingrīda: “Šis ceļojums līdz Skaņajamkalnam ir neordinārs. Sevišķi, kad sniega nav. Ja būtu sniegs, tad ar slēpēm, tad tas būtu ordinārs.”

Svētku noskaņu radīja ne vien izgaismotais sveču mežs, bet arī latviešu tradicionālā mūzika folkloras kopas “Putni” un citu muzikantu izpildījumā. Savukārt par Ziemassvētku virtuvi gādājā īstena latvju saimniece Ilze Briede no ''Donām'', kura sarūpēja tradicionālos Ziemassvētku ēdienus, uzsverot, ka ziemā jāēd spēcinoši un barojoši ēdieni:

“Ziemas ēdiens latvietim ir zirņi, putraimdesas, desas, kāposti. Cūkas ir sakautas pirms Ziemassvētkiem, desas ir tapušas, un visi ēd, jo jāiztur ir tā aukstā ziema.”

Kā norāda pasākuma organizatori, folkloras tradīcijas ir aktuālas arī Ziemassvētkos, tāpēc

Sveču meža akcents likts uz latvisko sajūtu radīšanu, vienlaikus arī popularizējot Skaņākalna dabas parka iespējas ziemā.

“Manuprāt, tā ir tāda aktīva atpūta kopā ar nedaudz mūzikas, ar tuviem, mīļiem cilvēkiem, ar karstvīnu, kā tas pienākas Ziemassvētkos. Nu tumsā nesam gaismu, un paši esam ar gaišām domām, un tad jau arī tie svētki izdodas,” sptiež Dace Jurka,  Mazsalacas novada kultūras centra direktore.

Skaņākalna dabas parks atrodas Salacas upes ielejā, kas greznojas ar smilšakmens atsegumiem un daudzām alām tās krastos. Taču tikai Ziemassvētkos šī vieta iemirdzas svecīšu liesmiņu gaismās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti