Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Bērnu slimnīcu vadīs Valts Ābols

Dienas ziņas

Biohumusa ražotājiem grūtības ar produkta pārdošanu

Simtgades monētai būs grobiņnieces veidots dizains

Simtgades monētas autore Elizabete Kandere idejas zīmējumiem smeļas pasakās

Grobiņas sākumskolas skolnieces, desmitgadīgās Elizabetes Kanderes zīmētais darbs rotās Latvijas Bankas kolekcijas monētu, kas būs veltīta Latvijas simtgadei.

“Vizuālās mākslas stundas ir vienas no mīļākajām, kad var ļauties savu fantāziju lidojumam,” atzīst Elizabete.

Viņas zīmējumi atšķiras, jo tajos dominē šķietami nesavienojamais, piemēram, mēness kopā ar sauli vai diena ar nakti. Ierosmes saviem fantāziju tēliem  smeļoties tautas pasakās, arī apkārtējā dabā. Viņa arī neslēpj, ka nākotnē vēloties kļūt par mākslinieci, ko vēl vairāk motivējot pirmā lielā uzvara Latvijas Bankas zīmējumu konkursā.

Tiesa gan, šobrīd viņa neko nedrīkstot stāstīt par monētas izveidoto dizainu.

“Man bija priecīgs un labs garastāvoklis un tad es arī uzzīmēju mīļa un priecīga izskata monētu,” stāsta Elizabete.

“Elizabete ir neparasta meitene. Viņa ir mazliet bērnišķīgāka. Viņas darbs bija tāds kā par bērniem saka - tīrs un skaidrs, vismaz manā skatījumā,” uzskata Grobiņas sākumskolas vizuālās mākslas skolotāja Zane Mazprecniece.

Grobiņas sākumskolas un ģimnāzijas skolēni regulāri piedalās dažādos vizuālās mākslas konkursos. Īpaši aktīvi esot mazo klašu skolēni, kas nebaidās savām radošajām izpausmēm, stāsta skolotāja.

Lai veidotu zīmējumus Latvijas simtgades monētai, vispirms nācies iepazīstināt skolēnus  ar to daudzveidību un specifiku.

“Piedāvāju divus uzdevumus – vai nu piedalīties konkursā un zīmēt monētu dizainu, vai nu citu tēmu. Skolēniem bija brīva izvēle. Par monētu gandrīz visa klase piedalījās,” skaidro Mazprecniece.

Aptuveni simts paši labākie grobiņnieku darbi tikuši iesniegti Latvijas Bankas zīmējumu konkursam. Taču tas, ka Elizabetes ideja būs pati labākā starp vairāk nekā 10 tūkstošiem zīmējumu, rada prieku, gandarījumu un lepnumu, atzīst skolotāja.

Monēta pēc mazās grobiņnieces zīmējuma tiks izlaista nākamgad.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt