Sadaļas Sadaļas

Silti un mierpilni koncerti Ziemassvētkos

Gada ģimeniskākajos un siltākajos svētkos Latvijas kultūras namos, koncertzālēs un dievnamos tiek aizvadīti silti un mierpilni koncerti. Gaišus un skaistus svētkus vēlot, lsm.lv aicina ielūkoties, kur atgūt ikdienas steigā pazaudēto sirdsmieru.

Pirms Ziemassvētkiem

Ieskandinot Ziemassvētkus

KAD: 23.decembrī plkst. 19.00

KUR: Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā Brīvības ielā 119

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” kamerkoris “Tonika” un dziedātājs Lauris Valters ieskandinās svētkus Ziemassvētku koncertā “Gaisma Tevī”. Koncertā skanēs gan Ziemassvētku noskaņu kora mūzika, gan Laura Valtera dziesmas īpaši šim koncertam veidotās aranžijās ar kora piedalīšanos.

Līdzās kamerkorim “Tonika” un mūziķim Laurim Valteram koncertā piedalīsies kameransamblis, kura sastāvā Anna Berklāva (klavieres), Egija Veldre (flauta) un Elīza Sestule (čells), instrumentālā grupa Māra Vitkus vadībā un koncerta siltā sirds un balss – Zane Goiževska.

Ziemassvētku sajūtas Liepājā

KAD: 23.decembrī plkst. 19.00

KUR: Koncertzālē “Lielais dzintars” un Rožu laukumā

Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā kopā ar valsts akadēmisko kori “Latvija” un Latvijas Nacionālas operas solistiem Lauru Grecku un Mihailu Čuļpajevu atskaņos Riharda Dubras Ziemassvētku oratoriju.

Noslēpumainās Riharda Dubras Ziemassvētku oratorijas atskaņošanā piedalīsies arī mecosoprāns Laura Grecka un tenors Mihails Čuļpajevs, kas vēl pagājušajā gadā tika nominēts Latvijas Lielajai mūzikas balvai kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”.

Savukārt tirdziņā varēs iegādāties eglīšu rotājumus uz lapiņu virtenes, atrast oriģinālas svētku dāvanas, ko palikt zem eglītes, kā arī izvēlēties skaistas rotas un aksesuārus, lai svētkos sapostos. Lai sarūpētu bagātīgu un gardu svētku mielastu, tiks piedāvāti arī dažnedažādi vietējie pārtikas produkti.

Balle ar maskām jauniešiem

KAD: 23. decembrī plkst. 22.00

KUR: Jēkabpils Tautas namā

Ikgadējā Ziemassvētku masku ballē “Nakts maskarāde 2016” apmeklētājus priecēs krāšņāko tērpu nominācijas, pārsteidzošas balvas un loterija, lieliska mūzika, reibinošas dejas un fotostudija, kā arī noslēpumiem pilna vakara kulminācija brīdī, kad pulksteņi iezvanīs pusnakti.

Ziemassvētku vakarā

Visā Latvijā baznīcas aicina uz Ziemassvētku dievkalpojumiem.

Pirmajos Ziemassvētkos

Sudraba slidas

KAD: 25.un 26.decembrī

KUR: Ķīpsalā

Rīgas Ziemassvētku koncertos „Sudraba slidas” sirsnīgo Ziemassvētku stāstu lasīs aktieris Juris Žagars, bet populārās svētku melodijas izdziedās Dita Lūriņa, Daumants Kalniņš, Žoržs Siksna, vokālā grupa „Framest” un citi.

 

Ziemassvētki nav iedomājami bez pušķotas eglītes, kādam bez svētku dievkalpojuma, kādam bez dāvanām, kādam bez pārdomu brīžiem, bet mums visiem svētku sajūtu palīdz uzburt mūzika. Arī Rīgas Ziemassvētku koncerta klausītāji varēs baudīt īstu Ziemassvētku sajūtu.

Ave Maria

KAD: 25.decembrī plkst. 19.00

KUR: Rīgas Domā

Ave Maria cauri gadsimtiem un dažādu laikmetu un tautību komponistu skatījumā - līdz ar slaveno Baha/Guno versiju skan arī Šūberta, Sensānsa, Maskaņji, Maskata un citu skaņražu lūgšanas Dievmātei. Un līdz ar šīm skaņās tērptajām lūgšanām Ziemassvētkus ieskandina arī baroka ārijas, Arvo Perta un Riharda Dubras mūzika. Kontrtenora Sergeja Jēgera siltā un maiguma pilnā balss savijas ar Diānas Jaunzemes-Portnajas ieskandinātajām Rīgas Doma ērģeļu varenajām stabulēm un baznīcas velves pieskandina Agneses Kanniņas-Liepiņas vjole un Jāņa Stafecka kontrabass.

 

"Svētki" korim "Balsis"

KAD: 25. decembrī plkst. 23.00.

KUR: Rīgas Sv. Pestītāja (Anglikāņu) baznīcā

Noslēdzot 2016. gada krāšņo koncertu, festivālu un konkursu maratonu (76 koncerti!), koris „Balsis” un diriģents Ints Teterovskis sagatavojuši jaunu kora tradicionālo Ziemassvētku koncerta programmu. Šoreiz koncertu atslēgas vārds ir svētki! Koncertā tiks atskaņoti skaņdarbi, kuri jauniešu korim „Balsis” radījuši spēcīgas un nozīmīgas sajūtas.

Koncertā „Svētki” skanēs klasiskas un nesen dzimušas kormūzikas pērles. Līdzās tādiem latviešu autoriem kā Dubra, Zilveris, Vaivods, skanēs arī Hendelis, Brāmss, Rahmaņinovs, Sīsasks.

Nemainīgi koncerta otrajā daļā klausītājiem būs iespēja pievienoties koristiem, dziedot visiem zināmas un mīļas Ziemassvētku dziesmas. Koncertā kora skanējumu papildinās Kristīne Adamaite (ērģeles), kā arī instrumentālais ansamblis Mika Vilsona vadībā. Multimediālu atmosfēru ar gaismas elementiem radīs vairākkārtējs jauniešu kora "Balsis" eksperimentālu projektu domubiedrs Pēteris Brīniņš.

Sapnis. Ceļojums. Laiks

KUR: Daugavpils Ledus hallē, Stacijas ielā 45a
KAD: plkst. 14.00

Ziemassvētku priekšnesums “Sapnis. Ceļojums. Laiks” ar Daugavpils daiļslidotāja, daudzkārtējā Latvijas daiļslidošanas čempiona, Lillehammeres Jauniešu olimpiādes sudraba balvas ieguvēja, Eiropas un pasaules čempionātu dalībnieka Denisa Vasiļjeva un Daugavpils bērnu un jaunatnes sporta skolas labāko daiļslidotāju piedalīšanos.

Baroka mūzika

KAD: 25.decembrī plkst.16.00

KUR: Livonijas ordeņa pils kapelā Ventspilī

Livonijas ordeņa pils kapelu rotās ne tikai Kurzemes baroka meistaru Sefrensu darinātais altāris, bet arī radošās apvienības ''Taureņi debesīm'' (Ainārs Paukšēns – viola da gamba, Alise Juška-Savga – baroka vijole, Jānis Pelše - ērģeles) atskaņotā vācu baroka laika kamermūzika.

Koncertā skanēs: Dītriha Bukstehūdes, Johana Sebastiana Baha, Karla Frīdriha Abela un Heinriha Ignaca Franca fon Bībera skaņdarbi.

Otrajos Ziemassvētkos

Gaismas spēles ziemas mijkrēslī

KAD: 26.decembris-8.janvāris

KUR: Latvijas Etnogrāfiskajā muzejā

“Gaismas spēles ziemas mijkrēslī” ir samērā jauns notikums. Tā galvenais uzdevums ir radīt muzejā gaišāku noskaņojumu tumšajos novakaros, padarīt to apmeklētājiem tīkamāku un interesantāku. Pašā ziemas viducī muzejs pārvēršas pasaku valstībā, kur ēkas un istabas tiek īpaši izgaismotas. Ielūkojoties caur lodziņiem, var redzēt, kā mūsu senči dzīvojuši un svētkus svinējuši.

Pirmajā pasākuma dienā būs lielākais izgaismoto objektu skaits. Papildus izgaismota un atvērta būs arī Usmas baznīca, kur skanēs noskaņu mūzika.  Arī Bornes baznīcai būs īpašs rotājums.

Svētku izgaismojums būs Kurzemes zvejniekciemā, Lībiešu zemnieka-zvejnieka sētā “Dēliņi”, Kurzemes un Vidzemes zemnieku sētās, Nidas dūmistabai un Liepājas ostmalas noliktavai.

Sports svētkos

KAD: 26.decembrī no plkst. 11.00 līdz 16.00

KUR: Rīgas Nacionālajā sporta manēžā

Tie, kam patīk dažādas sporta aktivitātes aicināti uz pasākumu “Sportiskā eglīte”. Apmeklētāji visu pasākumu laiku varēs iesaistīties vairāk nekā 12 aizraujošu uzdevumu veikšanā, pārbaudot savu precizitāti, atjautību un veiklību. Būs arī radošās darbnīcas, iespēja uzzināt aktualitātes veselīga dzīves veida jomā, kā arī būs iespēja salikt lielformāta Ziemassvētku puzles. Paralēli daudzpusīgajām aktivitātēm apmeklētāji tiks iepriecināti ar bērnu māksliniecisko kolektīvu priekšnesumiem.

Ziemas stāsti apkārt Latvijai

KAD: 26.decembrī plkst. 17.00

KUR:Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā

Koncertā “Ziemas stāsti apkārt Latvijai” muzicēs Laima Jansone un Laura Polence.

Tev tuvumā

KAD: 26.decembrī

KUR: Jelgavas Sv.Annas luterāņu baznīcā

Koncerta “Tev tuvumā” šogad pamatsolistu statusā Aija Andrejeva, Marts Kristiāns Kalniņš un kāds īpašs viesis, bet uz skatuves kāps arī grupa "Putnu balle", Agate Ozoliņa (čells), Jānis Miltiņš (klavieres), Valters Sprūdžs (bass), Kaspars Kurdeko (sitamie intrsumenti).

Ticot, mīlot un gaidot

KAD: 26.decembrī plkst. 19.00

KUR: Vidzemes koncertzālē "Cēsis"

Koncertā “Pērļu zvejnieks. Ticot, mīlot un gaidot” uz skatuves satiksies divi šī gada jubilāri – grupa „bet bet”, kas šogad atzīmē savu 25 gadu pastāvēšanas jubileju, un diriģenta Romāna Vanaga vadītais Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas zēnu koris, kuram šogad aprit 35 gadi.

Ziemassvētku koncertā abi jubilāri izpildīs Raimonda Paula un Jāņa Petera dziesmu ciklu zēnu korim un solistam „Pērļu zvejnieks”, kuru kādreiz izpildīja Emīla Dārziņa mūzikas skolas zēnu koris un tenors Jānis Sproģis. Šajā koncertā solists būs Zigfrīds Muktupāvels. Koncertā pirmo reizi „bet bet” un kora izpildījumā skanēs arī Helvija Stengrēvica un Jāņa Baltausa dziesma „Ticot, mīlot un gaidot”, kas ir kļuvusi par vienu no visiemīļotākajām Ziemassvētku dziesmām pēdējo desmitgažu laikā. Koris koncertā izpildīs arī Raimonda Paula dziesmu ciklu zēnu korim ar Aspazijas dzeju un „bet bet” savas visu laiku skaistākās balādes.

Pēc Ziemassvētkiem

Ziemassvētki sveču gaismā

KAD: 27.decembrī

KUR: Mazajā ģildē

Festivāla "Eiropas Ziemassvētki" koncertā "Ziemassvētki sveču gaismā klavieru kvartets „RIX” satiksies ar dziedātāju Ingu Kalnu. Mūziķu izpildījumā skanēs Kamila Sensāna, Gijoma Lekē un Artura Maskata mūzika.

Koncertā no franču trauksmainā un jūsmīgā Lekē un Sensānsa romantisma mūzikā pārcelsies uz noslēpumaino un aizplīvuroto Venēciju, kas daudzu gadsimtu garumā vilinājusi gan komponistus un dzejniekus, gan dzīves pieviltos un mīlniekus.

Ziemassvētku festivāls

KAD:  27.decembrī plkst. 19.30

KUR: Dzintaru koncertzālē Jūrmalā

Koncertā skanēs Jāņa Lūsēna sen tapušas un līdz šim maz atskaņotas dziesmas mecosoprāna Kristīnes Zadovskas un zēnu balsu skanējumā. Zadovsku un Lūsēnu saista ilga sadarbība gan vokālās kamermūzikas, gan muzikālo izrāžu jomā. Klausītāju iemīļots kļuvis Lūsena koncertcikls “Mazu brīdi pirms” ar Kristīnes piedalīšanos, kas jau vairākus gadus apceļo Latviju. Tāpat jāmin koncertprogramma “Tautas laiks” un dziesmu uzvedumi no Jāņa Lūsēna mūzikliem un rokoperām. Abiem māksliniekiem tuva ir latviešu dzejas klasika, tajā jaušamais latviskums un romantiskā pasaules izjūta, radot Ziemassvētku laikam tik atbilstošo maigo un klusināto skanējumu. Koncertā muzicēs Lūsēns, Zadovska, Rīgas Doma zēnu koris, ko vadīs diriģents Mārtiņš Klišāns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt