Panorāma

Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā skan Baha «Jāņa pasija»

Panorāma

Skujiņu ģimenei Lieldienās svarīgi būt kopā

Lielā šūpošanās Siguldā

Siguldā šūposies trīs dienas

Siguldā šajās brīvdienās notiks pirmais šūpoļu festivāls, kam dots nosaukums „Latvija šūpojas Siguldā”. Festivālu atklās šodien vienos dienā pie Siguldas dzelzceļa stacijas, bet pilsētā 21 vietā tiks izvietotas kopumā 88 dažādas šūpoles. Tās būs izvietotas pusotra kilometra garā ceļa posmā no dzelzceļa stacijas līdz Svētku laukumam un būs brīvi pieejamas triju dienu garumā.

Lai spētu orientēties plašajā piedāvājumā, Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā varēs saņemt šūpoļu ceļa karti. Karti var lejuplādēt šeit.

Šūpoļu uzstādīšanā iesaistījusies arī Dabas aizsardzības pārvalde, iekārtojot divpadsmit šūpoles Gaujas senlejas ainaviskākajās skatu vietās, stāsta pārvaldes pārstāve Inese Pabērza:

„Dabas aizsardzības pārvalde savas izveidotās dabas šūpoles izvietos tūrisma takās virs Gūtmaņalas, Taurētājkalnā, Krimuldas pilsdrupās, virs Velnalas, Ķeizarskatā un Ķeizarkrēslā, kā arī jaunajā skatu vietā pie jaunā serpentīna. Tāpat arī Svētku laukumā, Karātavu kalnā, Gleznotājkalnā, Raganu katlā un Satezeles pilskalnā. Jāpiebilst, ka tās ir arī vietas, kur pērn ar ES Kohēzijas fonda atbalstu ir atjaunota dabas tūrisma infrastruktūra. Tāpēc mēs pirmkārt vēlamies cilvēkus ievest dabā, dot iespēju un aicināt iepazīt dabas vērtības, vienlaikus parādot arī mūsu ieguldījumu, lai šīs vērtības varētu baudīt drošāk, nenodarot pāri gan dabai, gan arī lai pašiem būtu ērtāk.”

Bet šūpoties varēs arī Rīgā - 27. martā, Pirmajās Lieldienās, no plkst. 10 līdz 19 Rīgas centrā, laukumā pie Brīvības pieminekļa un Līvu laukumā, jau sesto gadu rīdzinieki un pilsētas viesi tiek aicināti izšūpoties Jautrajās Lieldienu šūpolēs.

Latviešu ticējums vēsta, ka Lieldienās vajag daudz šūpoties, tad visu gadu nenāks miegs un vasarā odi un dunduri nekodīs. Tāpat senie latvieši ticēja, ka šūpošanās Lieldienās simbolizē auglību – kārtīgi izšūpojoties, saimniekam rudzi izaug lieli, bet liniem sēklas – tīras kā vēja vētītas.

Pašā Rīgas centrā – laukumā pie Brīvības pieminekļa un Līvu laukumā – jau sesto gadu svētku svinētājus priecēs lielas, no koka darinātas šūpoles, kas dos iespēju sagaidīt Lielo dienu, ievērojot senas latviešu tradīcijas. Jautrās Lieldienu šūpoles piemērotas un ērti lietojamas ikvienam – kā lieliem, tā maziem. Pasākums bez dalības maksas un vecuma ierobežojumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti