Šīgada Pārdaugavas svētku tēma «Pārdaugavas logi»

21. maijā Arkādijas parkā un tā apkārtnē no plkst. 12 līdz pat 23 notiks "Pārdaugavas svētki". Būs dažādas aktivitātes  - darbnīcas, koncerti, izstādes, sporta sacensības u.c., kuras noslēgs muzikāls uzvedums “Pārdaugavas logos” un balle ar grupu “Opus Pro”.

21. maijā Pārdaugavas svētki Arkādijas parkā, Uzvaras parkā, O. Vācieša un J. Akuratera muzejā, kā arī pie Māras dīķa tiks svinēti jau septīto reizi.

Šogad svētku tēma ir “Pārdaugavas logi”, kas ir aicinājums pārdaugaviešiem un apkaimes viesiem ieskatīties iekšā, palūkoties ārā, ielaist svaigu gaisu un caur loga rāmi ļaut sev ieraudzīt neparastu ainavas rakursu.

Uz skatuves Arkādijas parka virsotnē no plkst. 12 notiks koncerts ģimenēm, kurā piedalīsies Pārdaugavas kultūras centru, bērnu un jauniešu interešu izglītības iestāžu un skolu labākie radošie kolektīvi. Plkst. 15 Arkādijā ar priekšnesumu viesosies pārdaugaviete aktrise Indra Burkovska, savukārt plkst. 16 uz skatuves kāps "Hāgenskalna muzikanti" un deju ansamblis “Pērle”.

Plkst. 18 Arkādijas parkā Pārdaugavas svētku ietvaros skanēs muzikāla leģenda par Daugavas kreiso krastu "Pārdaugavas logos". Uzvedums tapis kā iniciatīva stāstīt par īpašo Pārdaugavā un dot iespēju stāstīt tiem, kas Rīgas kreisajā krastā dzīvo, strādā vai dzīvojuši kādreiz, tas ir - tiem, kam Pārdaugava ir pazīstama un tuva. Uzvedumā piedalās pārdaugavieši - komponists Jēkabs Nīmanis un viņa festivālu orķestris, Pāvula Jurjāna mūzikas skolas un Bolderājas mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi, Rīgas Horeogrāfijas skolas audzēkņi, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas kamerorķestris "Armonico", solisti Katrīna Kivleniece (saksofons), Samanta Čipinska (akordeons ) un mākslinieciskais vadītājs un diriģents Normunds Dreģis. Leģendu par Pārdaugavas logiem dzirdēsim vijolnieku, akordeonistu, čellu un citu instrumentālo ansambļu, kora un orķestra izpildījumā. Pārdaugavas leģendas un stāstus iestudējuma klausītājiem stāstīs Jaunā Rīgas teātra aktieris Varis Piņķis, kurš pats arī ir pārdaugavietis. Režiju veidojusi Ieva Niedre, mākslinieciskais konsultants - Mārtiņš Klišāns. Uzvedums ir pirmais solis ceļā uz Pārdaugavas grupas radīšanu - projektu, kas iecerēts par godu Latvijas simtgadei un Pārdaugavas kultūrvēsturei un videi.

Savukārt plkst. 20 sāksies zaļumballe, kurā uz skatuves kāps Normunds Jakušonoks ar draugiem, kā arī leģendārā rokkgrupa “Opus Pro”.

Arkādijas parkā no 12 līdz 18 notiks dažādas darbnīcas, brīvdabas izstādes, amatu demonstrējumi, eksperimenti, spēles un atrakcijas, mākslas plenērs, darbosies tirdziņš un brīvdabas kafejnīcas.

Pārdaugavas svētkos paredzētas arī daudzveidīgas sportiskas aktivitātes. Arkādijas parkā būs iespēja izmēģināt dažādu grūtības pakāpju virvju trasi, nobraucienu pa virvi, Rīgas Volejbola skolas veidotās stafetes. Uzvaras parkā notiks kartinga sacensības, ielu basketbols, virves vilkšanas sacensības, Pārdaugavas kauss pludmales volejbolā u.c. Būs iespēja vērot regbija paraugspēli, "Slackline Latvija" paraugdemostrējumus un piedalīties "Nike Training Club" atvērtajā treniņā treneres Alenas Eldmanes vadībā. Māras dīķī notiks starptautiskās kuģu modeļu sacensības „Pārdaugavas kauss 2016” dažādās klasēs.

Latvijas Nacionālā bibliotēka svētkos aicina piedalīties akcijā “Īpaša grāmata īpašā plauktā”, aicinot svētku apmeklētājus ņemt līdzi īpašu grāmatu. Tā ir iespēja ikvienam dāvināt Latvijas Nacionālajai bibliotēkai sev īpašu grāmatu, ierakstot titullapā vēstījumu, kas saistās ar šo grāmatu. Tā kopā ar tūkstošiem citu grāmatu nonāks bibliotēkas Tautas grāmatu plauktā. Pārdaugavas svētkos Arkādijas parkā darbosies grāmatu pieņemšanas punkts.

Savukārt domubiedru grupa “Tuvā Pārdaugava” sarūpējusi aktivitāti velobraucējiem - orientēšanās spēli ''Atklāj Pārdaugavas noslēpumus!''. Arkādijas parkā katram interesentam vai interesentu grupai tiks izsniegta karte un uzdevumu lapa ar norādēm uz slēpņiem dažādās Pārdaugavas vietās.  Dažādas darbnīcas, izstādes un koncerti notiks arī Ojāra Vācieša muzejā.

Pārdaugavas svētkus īsi pirms 23 noslēgs uguņošana virs Māras dīķa. Visa svētku programma, kā arī logu stāstu karte pieejama mājaslapā pardaugavassvetki.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti