Dienas ziņas

Izvērtē renovēto māju ieguvumus

Dienas ziņas

Vācijas tirdziņā – Vidzemē adītas zeķes un cimdi

Saulkrastu vēsturi izdzied koncertuzvedumā

Saulkrastu vēsturi izdzied koncertuzvedumā

Saulkrastos ar koncertuzvedumu ”Saules krastos” aizsākts Latvijas simtgadei veltītais kultūras norišu cikls. Pusotru stundu garajā uzvedumā, kurā izmantotas tikai Saulkrastu apkaimē radušās dziesmas, ap simts mākslinieku klausītājus izveda cauri astoņus gadsimtus seniem notikumiem.

Julgī Staltes samtainā balss, piebalsojot korim „Anima” aizved klausītājus gadsimtiem senā pagātnē, kad par Saulkrastiem sauca nelielus lībiešu ciemus jūras krastā, kuros dzīvoja nepakļāvīgie līvi.

„Dvēseļu putnu dziesma ir tā dziesma, kur savienojas dzīvie ar tiem, kas ir viņpus jūrai, viņpus dzīves telpai. Un līdz ar to visa tauta ir kopā, un nav vairs jautājumu, vai mēs esam maz vai daudz,” stāsta mūziķe, Lībiešu savienības aktīviste Julgī Stalte.

Mūzikas valodā izstāstīti arī četri Saulkrastu upju stāsti, un vēlreiz ir iespēja satikt melu baronu Minhauzenu un Katrīnu Otro. Ideja par koncertuzvedumu „Saules krastos”, kurā izmantoti materiāli no Saulkrastu apkaimes, radās kora „Anima” diriģentei, kura   sapratusi - par šīs vietas kultūrvēsturisko mantojumu zina pārāk maz. „Man radās interese uzzināt, kā ir pārējiem, ko mēs no savas vietas, no kurienes mēs nākam, kas mums sirdī nesas līdz - kādas kultūras bagātības, kādas personības, kādas tautas un tamlīdzīgi,” stāsta koncertuzveduma idejas autore Laura Leontjeva.

„Tika gan lasītas grāmatas, gan izstudēta bibliotēka, gan ar cilvēkiem runāts. Tā nav tikai dziesma, tie patiesībā ir milzīgi stāsti aiz katra tā darba. Tas ir tāds dārgakmens, un to vajag celt ārā un skatīties. Es domāju, ka Latvijā vēl ir daudzas lietas, par kurām mēs vienkārši nezinām,” saka komponiste Laima Jansone.

„Saules krastos” uz skatuves kāpa ap simts mākslinieku, un tas aizsāka Latvijas simtgadei veltītu kultūras norišu ciklu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti