Saulkrastos izveidota garākā koka molbertu rinda Baltijā

Tikai vienu dienu, sestdien, 18.jūlijā, Saulkrastu svētku laikā notiks mākslas izstāde, kurā ikvienam māksliniekam ir iespēja izstādīt savus mākslas darbus uz garākās koka molbertu rindas Baltijā, veidojot unikālu brīvdabas izstādi vairāku ielu garumā.

Aptuveni 200 koka molberti, kurus pagatavojis "J.D. Art" kluba dibinātājs Jānis Delgalvis, trešo gadu tiks izvietoti Saulkrastu svētku ielās, veidojot garāko un apjomīgāko mākslas darbu izstādi Latvijā. Kopumā molbertu rinda stiepjas 515 metru garumā.

Šogad mākslas izstādē piedalīsies vairāki Saulkrastu mākslinieku apvienības un citu novadu un pilsētu atzīti mākslinieki, kā arī jaunie mākslinieki un tie, kuri tikai sāk gleznošanu. Ikviens mākslinieks, pieredzējis vai amatieris, aicināts piedalīties ar saviem darbiem.

Šādas izstādes idejas pirmsākumi meklējami ASV Nevadas štata Bolderas pilsētā, kur pirmo reizi izstāde "Art in the Park" notika pirms vairāk nekā pusgadsimta. Pilsētas centrālajai slimnīcai draudēja slēgšana finanšu līdzekļu trūkuma dēļ, bet pilsētas iedzīvotāji kopā ar slimnīcas personālu noorganizēja labdarības mākslas dienu, kur ikviens bija aicināts piedalīties ar pašdarinātu mākslas priekšmetu pārdošanu un ziedojumu vākšanu slimnīcas darba turpināšanai. Pāris gadu laikā tika savākta nepieciešamais finansiālais atbalsts, bet pati izstāde kļuva par populāru mākslas pasākumu pilsētā.

Tagad, pēc 53 gadiem, "Art in the Park" ir viens no ASV senākajiem brīvdabas mākslas pasākumiem, ko apmeklē vairāki tūkstoši cilvēku no visas valsts. Šo iniciatīvu Latvijā ieviesis Jānis Delgalvis, kurš pats ilgu laiku dzīvojis Amerikā un pēdējos gados apmeties uz dzīvi Saulkrastos.

Izstādes mērķis ir dot vietu un iespēju kā atzītiem, tā arī jauniem māksliniekiem parādīt savus darbus, pārdot tos, kā arī iepazīties ar citiem māksliniekiem, apmeklējot mākslas izstādi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti