Saulgriežu jogas un mūzikas festivāla rīkotājs: Latviju par Indiju nepārvērtīsim

"Pavisam noteikti mūsu mērķis nav mazināt latviskās tradīcijas un pārvērst mūsu valsti par Indiju," raidījumā "Pa ceļam ar Klasiku" uzsver Starptautiskā Saulgriežu jogas un mūzikas festivāla rīkotājs Sandis Kristers Dūšelis.

No 19. līdz 22.jūnijam Siguldā notiks jau otrais Starptautiskais Saulgriežu jogas un mūzikas festivāls, zināms arī kā kundalini jogas festivāls. Tā apmeklētājus gaidīs saulgriežu svinēšana, jogas nodarbības, lekcijas, meditācijas un brīnišķīgi mūzikas koncerti ik vakaru. Festivāls adresēts gan iesācējiem, gan pieredzējušiem jogas praktizētājiem.

Psihologs, psihoterapeits, centra "Miervidi" vadītājs, atklāsmes meditācijas praktizētājs, kundalini jogas skolotājs un Starptautiskā Saulgriežu jogas un mūzikas festivāla rīkotājs Sandis Kristers Dūšelis skaidro, ka pats jēdziens "joga" burtiskā tulkojuma nozīmē "savienot", "sajūgt". "Šodien jogu vairāk izprotam kā specifisku vingrošanu, taču sākotnēji tā bija saistīta ar meditāciju, koncentrēšanos, kas ļauj izjust vienotību ar dabu un apjaust, ka sirds ir atvērta pasaulei, ka ikviens ir dabas daļa," stāsta jogas speciālists.

Viņš prāto, ka Jāņu svinēšana kārtīgam pilsētniekam ir iespēja vismaz vienu nakti pabūt dabā, izjūtot saulgriežu maģiju. Ja nākas palikt Rīgas mūros, saulgriežu sajūta piepildījumu nesniedz.

Ne jau tas, ko tradicionāli praktizējam saulgriežos - siers, šašliki, alus dzeršana­ - sniedz vienotības sajūtu ar dabu. Kaut arī ne šašlikos, ne alū jau nav nekā slikta. Taču, lai izjustu saplūsmi ar dabu, vispirms jānomierina domāšana, jāieklausās putnu skaņās," uzsver Dūšelis.

Tāpēc viņa un citu entuziastu mērķis bijis veidot festivālu, kura laikā cilvēks gūtu pilnvērtīgu pieredzi dabā. "Lai fiziski justos labāk, jānomierina domāšana. Saulgrieži ir enerģētiski spēcīgs laiks, un kopā ar jogas praksi iedarbība ir vēl spēcīgāka," norāda Dūšelis.

Festivālā draudzīgi sadzīvos gan latviešu folklora un saulgriežu rituāli, gan jogas un meditācijas nodarbības. "Protams, ka nejauksim to visu kopā kā augļu kokteilī, kur rezultātā pazūd krāsas: festivāla programmā ir skaidri nodalītas gan jogas nodarbības, gan saulgriežu latviskās tradīcijas," saka Dūšelis.

Intervijā Dūšelis atklāj festivāla norisi un stāsta par galvenajiem pasākumiem, jogas tehnikām un metodēm, kas tiks praktizētas festivāla laikā, pasniedzējiem, kas sabrauks no visas pasaules, un mūziku, kas tajā skanēs.  

Festivālā jogu pasniegs skolotāji no ASV, Lielbritānijas, Vācijas, Zviedrijas, Spānijas, Itālijas, Latvijas, Igaunijas un Krievijas. Festivāla īpašie viesi būs dziedātāja "Alexia Chellun" no Spānijas un jauna stila pasaules garīgās mūzikas izpildītāji no ASV, Vācijas un Meksikas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt