Dienas ziņas

Ko lūdz sudraba eņģelim?

Dienas ziņas

Maskavietis Latvijā meklē savas dzimtas saknes

"Dzīvā Betlēme" Saldū

Saldū realizē lielāko dzīvo Betlēmes stāstu Latvijas vēsturē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Visapkārt sasaucas dažādi mājlopi, pavardā kūp karsta tēja un čurkst kāposti. Mazā kūtiņā Marija un Jāzeps priecājas par savu nupat dzimušo bērniņu – šāda dzīva aina no Bībeles par Jēzus Kristus dzimšanu izveidota Saldū pie katoļu baznīcas. Cilvēki te aicināti iegriezties jebkurā diennakts stundā līdz pat 2.janvārim. Tik liela dzīvā aina Latvijā izveidota pirmo reizi.

"Labvakar, priecīgus Ziemassvētkus!" tā ikvienu šajās dienās sagaida pie Saldus Romas katoļu baznīcas. Paverot nesen tapušos koka vārtiņus, ikviens kļūst par daļu no Ziemassvētku stāsta. Te ir kūtiņa ar Mariju un Jāzepu, un tikko dzimušo mazuli Jēzu Kristu, savs aploks un namiņš te ir ēzelītim, ponijam, aitām, kazām, zosīm, te laiski pastaigājas arī suņi. Kāds cits namiņš ir karstai tējai un štovētiem kāpostiem. 

Latvijā dzīvās Betlēmes ainiņas Ziemassvētkos veido bieži, tomēr tik liela ir pirmo reizi.

Ideju ko tādu radīt, kalpojot citviet pasaulē, nolūkojis katoļu baznīcas misionārs Aigars Jurčs. Lai baznīcas plašo apkārtni pārvērstu pilsētiņā, pagājušas teju divas nedēļas.

"Pa šīm dienām gulēts maz, bet tagad esmu sajutis. Šodien arī sniegs palīdz, to Ziemassvētku atmosfēru, ir prieks skatīties uz puišiem, kas spēlē, meitenēm, kas spēlē, ir pašam patīkami realizēt savu iekšējo bērnu," stāsta katoļu baznīcas misionārs, Bruknas kopienas vadītājs Aigars Jurčs.

Betlēmes ainiņu mājdzīvnieki nākuši no kopienām Bruknā un Lēnās, palīdzējuši arī draudzes cilvēki. Baznīcas prāvests Andrejs Mediņš priecājas par īstenoto ideju un par cilvēku lielo interesi. Pirmajā naktī pēc pilsētiņas atklāšanas te ļaudis vēl pulcējušies piecos no rīta. Gan baznīca, gan pilsētiņa cilvēkus te gaida visu diennakti. Pasākumu programma ir ļoti piesātināta.

"Es Saldū esmu astoņus gadus kā uzbūvējis baznīcu, pilsētnieki brīnās, ka pirmo reizi redz šo baznīcu iekšpusē. Un pa nakti arī cilvēki brauc, daudzi pa dienu nevar tikt, bet pa nakti izbauda mieru, klusumu, mūziku. Misionāriem pamatuzdevums ir sagaidīt un pavadīt," pastāstīja prāvests Andrejs Mediņš.

Misionāri iejutušies dažādos tēlos – te ir gan Austrumu gudrie, gan Marija, Jāzeps un eņģeļi. Ar viņiem var aprunāties un rast atbildes uz nezināmo vai nesaprotamo svētajos rakstos. Lai kādu te varētu sastapt jebkurā laikā, jaunieši mainoties ik pa divām stundām.

"Brīnišķīga sajūta sirdī - mīlestība plūst uz cilvēkiem, prieks būt ar viņiem kopā, stāstīt par Dievu, sagaidīt viņus, ko labu viņiem paziņot, nevis kaut kādas muļķības, tiešām to labo vēsti paziņot, ka Kristus ir piedzimis, atnācis izglabt mūs, atbīvot no rūpēm, raizēm, skumjām un dot to prieku, ko cilvēki vēlas," sacīja misionāre Dzintra Dzerkale.

Saldū ir ieradies rīdzinieks Niklāvs Bērziņš un atzīst, ka te ir interesanti, jo kuras ugunskuri un drīkst barot zvēriņus.

"Liekas, ka te iesaistīti daudz cilvēki, kuriem tas interesē. Var redzēt, ka jaunieši ietērpušies tēlos un aicina ap sevi pulcēties, vide tā iekārtota, ka ikviens interesents aicināts ienākt un skatīties to, ko piedāvā," pastāstīja saldeniece Arnita Gidrēviča.

Betlēmes attēlojuma ideja pieder svētajam Asīzes Franciskam, kurš 1223.gadā Grečo pilsētiņā Itālijā izveidoja pirmo dzīvo Betlēmi. Pie Saldus katoļu baznīcas šī aina būs līdz pat 2.janvārim. Te ikviens var tikt arī pie dzīvās gaismiņas, kas nākusi tieši no Betlēmes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti