Salacgrīvā Meteņos aicina uz masku festivālu; Meteņus svinēs arī citviet Latvijā

Daudzviet Latvijā sestdien ar jautriem pasākumiem atzīmēs senos pavasara gaidīšanas svētkus Meteņus. Salacgrīvā notiks jau sestais Starptautiskais Masku tradīciju festivāls, kurā Meteņu rituālus veiks folkloras kopas no dažādiem Latvijas novadiem, kā arī maskotāji no Igaunijas un Lietuvas, kopā vairojot prieku un ļaujoties pārvērtībām.

„Man ļoti gribētos, lai visi, kas atbrauks pie mums uz Salacgrīvu, izgatavotu katrs savu masku. Maska ir jāgatavo ar savām rokām, ar savām domām, lai tu varētu, masku uzliekot, sajust to noslēpumainību un sajust to spēku un informāciju, ko dod šī maska. Bet to nevar nopirkt veikalā,” stāsta folkloras kopas „Cielava” vadītāja Zenta Mennika.

Līdzko maskas būs gatavas, sāksies lielais masku gājiens līdz pilskalnam. „Pēc tam mēs dosimies uz kultūras namu, kur varēsim ieklausīties šamaņu tradīcijās un svinēt Meteņdienu. Pati interesantākā daļa, uz ko ļoti ceram un gaidām ciemiņus, ir danču nakts. Grupas spēlēs viena aiz otras, un varēs dancot kaut līdz rīta gaiļiem,” stāsta Mennika.

„Cielava” vadītāja Zenta Mennika
00:00 / 00:51
Lejuplādēt

Tikmēr Rīgā, koka māju renovācijas centrā „Koka Rīga” Meteņdienu sagaidīs ar jautrām izdarībām, dziesmām, rotaļām, budēļiem, pavasara uguns iekuršanu un radošajām darbnīcām.

Valmierā pie "Valmiermuižas alus" darītavas norisināsies Meteņdienas pasākums ar mājražotāju labumu tirdziņu, radošajām darbnīcām, latviskām tradīcijām un iespēju nogaršot īpaši Meteņiem izbrūvētu alu.

Ar paražām, tradīcijām un ziemas priekiem Meteņus atzīmēs arī Pokaiņu mežā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti