Salacgrīvā ieskandina Meteņus

Salacgrīvā sestdien notiek Meteņu ieskandināšanas pasākums. Masku festivāla ietvaros apmeklētāji varēs doties masku gājienā, kā arī izdejoties visas nakts garumā.

Jaunatnes centrā „Bāka” katram būs iespēja izveidot masku no sagatavotajiem materiāliem un iepazīties ar latviešu Meteņu svinēšanas tradīcijām. Pasākuma organizatore, 

folkloras kopas “Cielava” vadītāja Zenta Mennika sarunā ar Latvijas Radio atzina, ka ir ļoti priecīga, ka pasākums ieinteresējis arī jauniešus:

„Tradīcijas ir tās, kas ir saglabājušās no neatminamiem laikiem, un ir tās, kas dod šo īstenību, ne tikai kā teātra uzvedums, bet arī kā iespēja vienkārši ieiet ar šīm maskām dabā un smelties spēku. No plkst. 10 līdz 12 katrs varēs doties pagatavot masku. Pēc tam, protams, sekos jautrais masku gājiens cauri Salacgrīvai – ar troksni, ar dimdināšanu, jo ir jātiek vaļā no tā visa sliktā, kas gada laikā ir sakrājies, lai pavasaris nāktu ar jaunām iespējām. Tā būs ļoti jauka kopā būšana un viss notiks pa īstam. Ja kāds vēlēsies piedalīties masku izrādīšanā kultūras namā, tā būs iespēja katram pašam saprast, kāpēc tas ir vajadzīgs un kāpēc šī tradīcija arī šādā kārtā ir saglabājusies.”

Meteņi ir seni latviešu pavasara gaidīšanas svētki, kuros līdz ar pavasara tuvošanos sevišķi nozīmīgi ir maģiski, auglību veicinoši rituāli. Masku festivāls Salacgrīvā notiek jau septīto reizi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti