Kultūras ziņas

LTV Latvijas kods -- filma „Mitrais"

Kultūras ziņas

Somu rakstnieces-rokmūziķes versija par karu

Sākas leģendārais mūzikas festivāls „Bildes"

Sāk skanēt «Bildes»

Trešdien Rīgā skanējumu sāk Latvijā vecākais mūzikas un mākslas festivāls „Bildes". Šogad tas notiks jau 28. reizi, un līdzās tradicionālajiem notikumiem tajā būs arī vairāki jauni akcenti.

Festivāls tiks atklāts Kongresu namā ar folkkoncertu, kurā prezentēs arī Latvijas dziesminieku zelta izlasi DVD formātā.

Šī gada „Bilžu" jaunums ir DVD disks „Dziesminieki Latvijā". Tajā iemūžināta gandrīz 30 latviešu bardu uzstāšanās, un šāds videoieraksts Latvijā tiek izdots pirmo reizi. Protams, nav nejauši, ka disku ievada un arī noslēdz Austras Pumpures un viņas Austras bērnu atskaņotās Imanta Kalniņa melodijas.

DVD disku prezentēs trešdien „Bilžu" tradicionālajā folkkoncertā, kurā Austra Pumpure arī tiks īpaši godināta, jo viņa šogad svin dzīves jubileju, stāsta festivāla rīkotāja Tija Auziņa:

„Šis DVD ir kā pateicība un kā veltījums mūsu mīļajai Austrai Pumpurei. Jo viņa visu mūžu ir bijusi blakus Latvijas dziesminiekiem, daudzus rosinājusi dziedāt, izpausties, bijusi arī „Bilžu" koncertos, veidojusi arī Austras kuplo bērnu saimi".

DVD ierakstā pārstāvēti arī tādi populāri dziesminieki kā Ieva Akuratere, Anta Eņģele, Kaspars Dimiters, Haralds Sīmanis, Juris Hiršs un vēl daudzi citi.

Savukārt ceturtdien festivālā vārds tiks dots jaunajiem dziesminiekiem, viņu vidū gan jau dzirdēti, gan vēl pavisam maz pazīstami mūziķi. Jau trešo gadu šos koncertus vada - arī vēl pie jauno dziesminieku plejādes pieskaitāmais - Kārlis Kazāks:

„Es vienmēr esmu centies panākt šo koncertu mājīgu, jo kas var būt svarīgāks jaunam dziesminiekam, kā būt vidē, kur viņš jūtas mājīgi un ērti. Tas, ko nu kurš jaunais dziesminieks koncertā dara, tas bieži vien ir pārsteigums arī man. Bet tas ir labākais, kas var klausītāju piemeklēt - pārsteigums šī vārda labākajā nozīmē".

Kopumā „Bildes" šogad aicinās uz septiņiem koncertiem, to vidū būs arī kāds līdz šim nebijis eksperiments - kā to dēvē Tija Auziņa - proti, mūziķu grupas šajā koncertā muzicēs kopā ar dažādiem talantīgiem citu radošo jomu pārstāvjiem:

„Grupas būs kopprojektos ar radošām personībām - ar aktieriem, mediju pārstāvjiem, māksliniekiem, dizaineriem, pavārmākslas meistariem. Tādu talantīgu cilvēku, kas līdzās savai profesijai prot arī labi dziedāt, mums ir gana. Domāju, ka koncerts būs ļoti interesants".

Kopā ar mūziķiem eksperimentālajā koncertā muzikāli izpaudīsies pavārs Elmārs Tannis, dzejnieks Andris Akmentiņš, ziņu aģentūras „LETA"  valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Barkāns un vēl citu jomu pārstāvji.

Līdzās jauniem eksperimentiem „Bildes" paliek uzticīgas arī tradīcijai - un to laikā būs arī ikgadējais blūza koncerts, arī jau ierastais koncerts bērniem, kā arī, protams, „Bilžu" veterānu koncerts festivāla noslēgumā. Tajā dzirdēsim 18 mūziķu sastāvus, sākot no tādām leģendārām grupā, kā „Pērkons" un „Credo" un noslēdzot ar kādu interesantu debiju - proti - „Bildēs" kopā ar blūza mūziķi Intu Bekeru debitēs Ērika Ķiģeļa mazdēls, arī Ēriks Ķiģelis - Fēliksa Ķiģeļa dēls.

Jautrs akcents „Bilžu" noslēguma koncertā būs grupas „Aarzem Nieki" uzstāšanās, kas pazīstama ar dziesmu „Paldies latiņam".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti