Rīta Panorāma

Intervija ar Ingu Aizbalti un Maksimu Buselu

Rīta Panorāma

Aktrises Rēzijas Kalniņas monoizrāde " Oskars un Rozā dāma"

Sajūtu piedzīvojums Valmierā

Sajūtu parks Valmierā sniedz nebijušas emocijas dažādiem vecumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Interesanta vieta, kurp brīvdienās doties ģimenēm un dzīves baudītājiem, ir Valmieras Sajūtu parks. Latvijas Televīzijas raidījums "Rīta Panorāma" arī izmēģināja piedzīvojumu trases sniegtās emocijas, kuras sagādā gan modernās tehnoloģijas, gan Gaujas krāšņā senleja, gan parka ierīkotāju saudzīgā attieksme pret dabu.

Gaujas stāvo krastu Sajūtu parks ir vieta, kur pabūt divatā ar savām domām un piedzīvot sajūtas, ko sagādā dažādas matērijas. Tomēr šovasar tas ieguvis arī pavisam citādākus vaibstus. Koku galotnes slēpj piedzīvojumu trasi, kas sagādā pat ļoti iespaidīgas emocijas.

Progresīvās drošības sistēmas garantē, ka trases apmeklētājs ne mirkli nepaliek bez drošināšanas.

Trīsi nav iespējams atkabināt - ne netīšām, ne ar nolūku.

Tas nozīmē, ka pat tad, ja ļoti nepaveiksies un piedzīvojumu meklētājs noslīdēs no trases, viņš paliks droši karājamies trosē. Tiesa, arī to labi zinot, instinkti nereti ņem virsroku.

Trasē var gūt visdažādākās emocijas - prieku, bēdas, bailes, adrenalīnu un laimi. Kokos izbūvētas divu sarežģītības pakāpju trases: zaļā iesācējiem un sarkanā – vairāk pieredzējušajiem kāpējiem. Pastaiga notiek piecu līdz astoņu metru augstumā no zemes. Īpaša fiziskā sagatavotība nav nepieciešama, un apmeklētāju vecums ir visdažādākais.

"Kad trasīti testēja, tad viens no puišiem izgāja kopā ar savu trīsgadīgo dēliņu - tas bija pie trases testēšanas un pats projekta vadītājs. Par vecāko grūti teikt. Viennozīmīgi tie ir sirmgalvji," stāsta Gaujas stāvo krastu Sajūtu parka instruktors Toms Žentiņš.

Piedzīvojumu trase ir burtiski integrēta dabā - nevienā kokā nav iedzīta neviena dzelzs nagla, un viss paveikts, izmantojot maksimāli draudzīgas tehnoloģijas. Tas neviļus liek domāt – ja cilvēki dzīvotu kokos, iespējams, tas izskatītos tieši tā.

Piedzīvojumu trases kulminācija ir tās noslēgums. "Šis ir mūsu zelts - 190 metrus garš brauciens pāri Gaujai, kas ir vienīgais tāds Latvijā ar fantastisku skatu. Un tas vienkārši jābauda," iesaka instruktors Toms.

Pusstunda adrenalīna un milzīgs gandarījums par sevis pārvarēšanu, lidojot pār Gauju - tas viss Valmieras piedzīvojumu parkā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti