Rundāles pilī izveidota orientēšanās spēle

Rundāles pils apmeklētājiem ir iespēja piedalīties orientēšanās spēlē. Kasē saņemto lapu ekskursijas gaitā jāaizpilda, attēlos redzamajiem fragmentiem pierakstot telpas nosaukumu, kurā tie redzami.

Dažu gadu garumā uzsāktais un veiksmīgi attīstītais izglītojošais process ir rosinājis Rundāles pils apskati pilnveidot un piesaistīt dažādas auditorijas.

“Uzdevums ir pavisam vienkāršs, un šādā veidā mēs vēlamies, lai cilvēki vairāk pievērš uzmanību dažādām detaļām, nevis vienkārši izskrien cauri pilij, kā mēdz darīt daļa apmeklētāju," stāsta Rundāles pils Apmeklētāju apakalpošanas nodaļas speciālists Kristaps Zēbergs.

Šoreiz orientēšanās lapā attēlotie fragmenti ir izvēlēti pilnīgi nejauši, taču nākotnē plānots izveidot vairākas tematiskās orientēšanās spēles.

Pirmo reizi līdzīga spēle izmēģināta 2014.gada Rundāles pils dārza svētkos, kur svētku apmeklētāji bija aicināti saņemt orientēšanās lapu, atbildēt uz jautājumiem un atrast dažādus augus dārza bosketos. Spēlē piedalījās ap 100 dalībnieku un tā guva atsaucību apmeklētāju vidū. Šogad, jūnija beigās, dārza svētkos, atzīmējot rožu dārza desmitgadi, Rundāles pils piedāvās piedalīties orientēšanās spēlē par rozēm.

Izmantot iespēju piedalīties orientēšanās spēlē parādes zāļu un parādes apartamentu kompleksā aicināts ikviens muzeja apmeklētājs. Kā norāda pils pārstāvji, vislabāk to darīt rudens-ziemas sezonā un pavasarī, kad pilī organizēto grupu apmeklējums vēl nav tik liels un ir iespēja ekspozīciju uzmanīgi izpētīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti