Rudenī Rīgā sāksies jauns šovs «Gardēžu teātris»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Rudenī Rīgā sāksies jauns šovs "Gardēžu teātris" ("Gourmet Theatre"), žurnālistiem pastāstīja šova rīkotāji. Šovs apvienos ēdiena baudīšanu ar teātri.

Pirmā "Gardēžu teātra" izrāde būs "Kriminālās vakariņas". Organizatori sola, ka to laikā ikviens apmeklētājs pēkšņi kļūs par negaidīta notikuma dalībnieku. Kā stāstīja izrādes dramaturgs Nils Sakss, kaut arī projekta koncepts nāk no Igaunijas, Latvijā tas tiks adaptēts. "Gribas uzrakstīt tā, lai cilvēkiem ir sajūta, ka apkārt notiekošais ir tikpat īsts kā uz šķīvja esošais ēdiens, kā arī lai no izrādes, tāpat kā no ēdiena, būtu pēcgarša," sacīja Sakss.

Šova režisors Regnārs Vaivars stāstīja, ka šovam ir atlasīti septiņi aktieri, kuru identitāte netiks atklāta, jo viņi izrādē būs apmeklētāju vidū. Tie esot septiņi aktieri, kuri plašākai publikai nav pārāk pazīstami, proti, viņi nav filmējušies televīzijas seriālos, reklāmās, kā arī nav bijuši uz lielām skatuvēm.

Režisors stāstīja, ka pirms pienākumu uzņemšanās viņš aizbraucis apskatīties, kā šis šovs darbojas. Latvijā gan viņš vēlas to uzlabot, lai igauņi varētu mācīties no mums. Vaivars stāstīja, ka šovā vakariņu apmeklētāji gan skatās teatrālo priekšnesumu, gan tiek tajā iesaistīti. "Aiz rokas neviens netiks vilkts, bet ir domāts par dažādiem veidiem, kā iesaistīt. Manuprāt, šajā izrādē ir vairāk jādod cilvēkiem," salīdzinot savu topošo izrādi ar igauņu piemēru, sacīja Vaivars. Viņš sacīja, ka izrādē būs daudz vietas aktieru improvizācijai.

Par ēdienu šovā gādā restorāna "Vincents" šefpavārs Mārtiņš Rītiņš. Projektā piedalās arī aktieris Andris Bulis, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, bet muzikālo noformējumu veidos Jānis Danēvičs.

"Kriminālo vakariņu" pirmizrāde notiks 29.oktobrī "Sapņu fabrikā". Pasākuma programmā ir ēdienkarte no trim ēdieniem, kā arī īpaši piemeklēts vīns.

"Gardēžu teātra" projekts notiks arī Somijā un Lietuvā. Šovs jau ir guvis panākumus Igaunijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti